Güç kaynağı patladı

Her zamanki gibi bilgisayarı açtım ve bilgisayarın güç kaynağından bir cızırtı geliyordu sonra ben de oraya tornavida sıkıştırdım uzun bir süre geçti sonra bir an da patladı. Ne yapacağım?

Kanka ben birkaç ay önce bir makineye sinirden bir anlık öfke ile inputunu değiştirdim ve PSU yaktım. Benimki biraz cahillikti çünkü akımın dayanacağını sanmıştım. Ama tornavida sokmayı duyunca bir tane daha yakasım geldi. Yeni PSU almanız gerek. Gece gece çok güldüm teşekkürler. 😀

Güç kaynağının da fanı var. Cızırtı geliyorsa ondan gelmiştir. Sen de fanı engellediysen ısınıp patlaması normal. Yenisini alırsın artık hayırlı olsun.

Her zamanki gibi bilgisayarı açtım ve bilgisayarın güç kaynağından bir cızırtı geliyordu sonra ben de oraya tornavida sıkıştırdım uzun bir süre geçti sonra bir an da patladı. Ne yapacağım?
Tornavida ne alaka internette bununla alakalı kaynak var ise verebilir misiniz belki benimkinden de cızırtı gelirse çatal bıçak sokarım.

Elektronikçiye kontrol ettir sadece sigorta patlamış olabilir fanı da değiştirsinler problem kalmaz ancak sadece sigorta atmış ise diğer bileşenler arızalı ise arıza tespiti ve aynı değerde parçalara sahipse tamiri mümkündür.
Baktın aşırı pahalıya geliyor yenisine bakmaktan başka çaren yok ya da 2. el.

Yeni konular

Geri
Yukarı