HarmonyOS Next hakkında ne düşünüyorsunuz?

freedom_m

Decapat
Daha fazla  
HarmonyOS Next, tamamen Android'en uzak bağımsız bir sürüm olacağını söyleniyor.
Sizce başarırlar mı?
Diğer Çinli firmalarda HarmonyOS kullanılır mı?
PC'de de HarmonyOS Windows'a rakip olabilir mi?

Açık kaynak olması Android'in ve Google'nin liderliğini sararsabilir mi?

Her işletim sistemi aynı ülkeden çıktı bugüne kadar. BeOS, Linux, Windows, Apple ailesi... Hepsi Amerika'da çıktığından yasal yollarla birbirlerini market payı için gerkesiz yere darlayıp haksız bir şekilde markette tekelleştiler. Özellikle de Mikrosoft.

Windows lisansını zerre iplemeyen ve dünyanın farklı boyutunda yaşayan Çin'den çıkacak mücevherlere mevcut şirketler eskiden yaptıkları gibi burnunu sokamayacaktır. Bunu avantajına kullanıp güzel bir işletim sistemi çıkarsa kullanılacağını düşünüyorum.

HarmonyOS Next, tamamen Android'en uzak bağımsız bir sürüm olacağını söyleniyor.
Sizce başarırlar mı?
Diğer Çinli firmalarda HarmonyOS kullanılır mı?
PC'de de HarmonyOS Windows'a rakip olabilir mi?

Açık kaynak olması Android'in ve Google'nin liderliğini sararsabilir mi?

Açık kaynak olması evet sarsabilir hatta Linux'taki gibi dağıtımlarında olabileceğini düşünüyorum.

Arkasındaki gücü ve elindeki pazarı düşünürsek başarılı olma ihtimali mevcut ama Linux dururken umarım başaramazlar. Son isteyeceğim şey herhangi bir pazarın Çin tarafından domine edilmesi.

Şunu samimi bir şekilde söylemek gerekiyor. Google, mobil platformda da dev bir şirket.
Son kullanıcı için, Google hizmetleri olmadan bir telefon kullanmak, her şeyi sil baştan yapmak demektir. Bütün yedekler, kişiler, Mail'ler, fotoğraflar hatta oyun ilerlemelerimiz bile Google hizmetlerine bağlı. Bunun için tekel diyebilirim.
iOS tarafında bile Google uygulamalarından ve hizmetlerinden vazgeçilemiyor.
Yıl 2024 ve bu zamanda, rekabet için piyasaya yeni çıkacak bir işletim sistemi tutmaz tutmayacaktır.

Şunu samimi bir şekilde söylemek gerekiyor. Google, mobil platformda da dev bir şirket.
Son kullanıcı için, Google hizmetleri olmadan bir telefon kullanmak, her şeyi sil baştan yapmak demektir. Bütün yedekler, kişiler, Mail'ler, fotoğraflar hatta oyun ilerlemelerimiz bile Google hizmetlerine bağlı. Bunun için tekel diyebilirim.
iOS tarafında bile Google uygulamalarından ve hizmetlerinden vazgeçilemiyor.
Yıl 2024 ve bu zamanda, rekabet için piyasaya yeni çıkacak bir işletim sistemi tutmaz tutmayacaktır.

Google'ın Apple ekosisteminde varolabilmesinin temel nedeni Apple'a varsayılan olmak için ödediği milyarlarca dolardır, Google'ın vazgeçilmez olması değildir. Google gayet de vazgeçilebilirdir.

Google gayet de vazgeçilebilirdir.
Elbette, Google hizmetlerinden vazgeçilebilir. Alternatif platformlar ve uygulamalar mevcut. Ancak Google'ın sunduğu geniş hizmet yelpazesi nedeniyle çoğu kullanıcılar için tamamen vazgeçmek mümkün değildir.
Bende vazgeçemeyecek kitledenim.

Elbette, Google hizmetlerinden vazgeçilebilir. Alternatif platformlar ve uygulamalar mevcut. Ancak Google'ın sunduğu geniş hizmet yelpazesi nedeniyle çoğu kullanıcılar için tamamen vazgeçmek mümkün değildir.
Bende vazgeçemeyecek kitledenim.
Hocam Google hizmetleri dediğiniz Google haritalar , Google translate mi sadece bu ikisi aklıma geldi 😅. Huawei bunlara anternatif geliştirdi diye biliyorum yanlız bir Google gibi tabi olmayacaktır.

Kendi işletim sistemlerini çıkarmaları güzel olabilir. Fakat yazılım mağazasının gelişmesi gerek. Play Store'a kıyasla o kadar az uygulama var ki App Gallery'den bir şey aratınca petal Search'ten sonuç gösteriyorlar. Eğer APK dosyalarını indirebilmemizi bir şekilde sağlarlarsa olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı