Hayatınızda gördüğünüz en PC'den anlamayan kişi

Evet bende onu ilk defa 3 sene önce lise dönemimde görmüştüm araştırdığımda öğrendim normalde bilgisayarlarla haşır neşirimdir ilgi alanımdır ama nasıl fark etmedim öyle bir ürünün olduğunu bilmiyorum ama bence bilmeme sebebimiz ofis bilgisayarları olması TR'de kimse onları almaz 15K'den başlıyor o tarz monitörlü sistemler TR'de hiçbir şirket bence yapmaz bunu gidip 3 4K'ya kasa alırlar.

Evet zaten genelde sıradan kullanıcılar almaz o tür bir sistem çünkü sizin bizim gibi insanlar hem daha ucuz hem daha güçlü bir şey ararlar çünkü all-in-One PClerin sistemi o kadar da iyi değil.

4 GB RAM ne ya gerçi tek sıkıntı 4 GB RAM olması değil ekran kartı yokmuş.

İşlemcinin ekran kartını kullanıyor Minecraft falan oynatıyor sadece.

Ha bir de ekran kartı modelini sormazlar 4 GB ekran kartı 8 GB ekran kartı RAM model marka MHz CL sormazlar 16 RAM 8 RAM derler 500 GB disk derler SSD mi HDD mi bilmezsin bile güç kaynağı ne asla bilmezler arkadaşım PC toplayacaktı gitmiş tek ekran kartı kasa RAM işlemci almış PSU'yu almamış ne işe yarıyor diye soruyordu bana.

Ha bir de ekran kartı modelini sormazlar 4 GB ekran kartı 8 GB ekran kartı RAM model marka MHz CL sormazlar 16 RAM 8 RAM derler 500 GB disk derler SSD mi HDD mi bilmezsin bile güç kaynağı ne asla bilmezler arkadaşım PC toplayacaktı gitmiş tek ekran kartı kasa RAM işlemci almış PSU'yu almamış ne işe yarıyor diye soruyordu bana.

:d açıkçası bende laptop dönemlerimde öyleydim kasalı PC'ye geçecektim hiçbir bilgim yoktu kasalı PC'ler hakkında mesela ben PC toplamaya çalışsaydım mutlaka bir parçayı unuturdum şimdi aklıma kazındı nasıl olduysa bir de ben nedense bir PC alınca her şeyini ezberlıyorum hala eski anakartlarım aklımda her şey aklımda kalıyor ama derse gelince nedense böyle olmuyor.

2 yıl önce ekran kartına işlemci diyen adam şu an da bilgisayar mühendisliği okuyor ve notları fakültenin en yükseği :D

Bilgisayar mühendisleri zaten bilgisayardan anlamıyorlar birisi bana demişti ki abim bilgisayar mühendisliği okuyor seni hackleticem demişti arkadaşlarla bayağı gülmüştük.

Kardeşim ve yakın bir arkadaşım daha sistemin nasıl açılacağını bilmiyorlar.

Geri
Yukarı