Hazırlıkta YKS'ye çalışılır mı?

CherArslan

Hectopat
Arkadaşlar ben bu sene bir üniversiteye gitmek istiyorum ve hazırlıkta tekrar sınava çalışmak istiyorum çünkü çok iyi temelim var bu seneden. OBP 24 puan kırılacak ve bu 4 AYT neti 8 TYT netine tekabül ediyor ki bu bence büyük bir kayıp değil zaten ben eşit ağırlıkçıyım sözelden de yüksek netler yapabiliyorum bu sene 1-2 bin bekliyordum. Sizce bu mantıklı bir fikir mi yoksa Türkçe ama daha kaliteli bir bölüm seçip diğer seneler mi yapacaksam yapayım? Eşit ağırlık ve sözelde sayısal kadar geri atmıyor OBP bunu belirteyim.

hocam sizinle aynı durumdayım. ne yaptınız?
Hocam eğer gittiğiniz bölüm önü açık bir bölümse ki benimki öyle son anda seçtim ilk sene zaten yks girmek pek iş değil çünkü hak ettiğinizden daha az sıralama verilmesi büyük koyuyor ODTÜ'ye gidebilecekken daha kötü bir okul düşüncesi can sıkıyor. 2. sınafa geldiğinizde de yarısı bitmiş oluyor ve dediğim gibi önünüz açıksa bulunduğunuz bölüm içerisinden kendinize yeni idealler yaratıyorsunuz ve devam ediyorsunuz genelde. Kötü bir üniversite ve bölüm kombinasyonu ancak 2. sınıfta da YKS ye girmeye teşvik eder ama şuna emin ol ki mental olarak çok zor bir şey büyük irade istiyor

Hocam eğer gittiğiniz bölüm önü açık bir bölümse ki benimki öyle son anda seçtim ilk sene zaten yks girmek pek iş değil çünkü hak ettiğinizden daha az sıralama verilmesi büyük koyuyor ODTÜ'ye gidebilecekken daha kötü bir okul düşüncesi can sıkıyor. 2. sınafa geldiğinizde de yarısı bitmiş oluyor ve dediğim gibi önünüz açıksa bulunduğunuz bölüm içerisinden kendinize yeni idealler yaratıyorsunuz ve devam ediyorsunuz genelde. Kötü bir üniversite ve bölüm kombinasyonu ancak 2. sınıfta da YKS ye girmeye teşvik eder ama şuna emin ol ki mental olarak çok zor bir şey büyük irade istiyor
teşekkürler

Geri
Yukarı