Hepsiburada'yı THH'ye verme süreci nasıl işler?

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce Hepsiburada üzerinden Hepsiburada satıcısından Doğu Ekspresinde Cinayet kitabının karton kapaklı versiyonunu satın aldım. Ürün elime ulaştığında karton kapaklı olmadığını fark ettim ve değişim için talep oluşturdum talep kabul edildi ve Aras Kargo ile göndermemi istediler. Evime çok uzak olduğu için Aras Kargoyu arayıp evden alım için talep oluşturdum fakat iki günde bir arayıp evden alma talebimi sorgulamama ve aciliyet kaydı oluşturmama rağmen 13 gün içinde kargoyu almaya gelmediler o yüzden değişimin son gününde o kadar yolu yürüyüp kargoyu verdim. Bugün kitap bir daha elime ulaştı ve yolladıklarının aynısını resmen geri yollamışlar, gelen kitap yine karton kapaklı değil. İşin garibi ekran görüntülerinde de göreceğiniz gibi ürünün isminde ve seçenekler kısmında karton kapak yazıyor, hani ben 14 gün sonra kargoya verdim karton kapak stoğu kalmadı aynısını gönderdiler desem öyle de değil hali hazırda yine aynı şekilde karton kapak seçeneği ile satmaya devam ediyorlar. Bu şekilde bir ürün aldıktan sonra da bunu istemek hakkım diye düşünüyorum. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim konuyu gerekli yerlere aktarıp araştırmanın yapılacağını söylediler ama bir şey çıkacağını sanmıyorum para iadesi verseler bile zaten artık o fiyata karton kapaklı versiyonunu alamam. Daha önce benzer bir şekilde THH' ne başvuran arkadaşlar var mı? İşlemler nasıl oluyor? Bunlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

1689872217540.png

1689872411165.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam THH'ye basvurmaniz icin size gelen ayipli urunu degisim icin almamalari gerekir. Simdi basvursaniz karsi taraf size yine degisim veya iade icin yol izletecek. Sizin su anda yapmaniz gereken en iyi sey Hepsiburada ile sorununuzu cozmeniz cunku THH size bir sey kazandirmayacak burada.

Hocam THH'ye basvurmaniz icin size gelen ayipli urunu degisim icin almamalari gerekir. Simdi basvursaniz karsi taraf size yine degisim veya iade icin yol izletecek. Sizin su anda yapmaniz gereken en iyi sey Hepsiburada ile sorununuzu cozmeniz cunku THH size bir sey kazandirmayacak burada.
Hocam benim istediğim de değişim zaten satın aldığım ürünün bana verilmesi. Bir kez değişim yaptılar doğru ama gelen ürün yine satın aldığım karton kapaklı kitap değildi.

Hocam benim istediğim de değişim zaten satın aldığım ürünün bana verilmesi. Bir kez değişim yaptılar doğru ama gelen ürün yine satın aldığım karton kapaklı kitap değildi.
Hocam tamam ama THH'ye başvurmanız hem zaman kaybı hem de gereksiz bu durumda. Hepsiburada ile çözmeniz en mantıklısı olacak çünkü THH'ye başvuracaksınız müracatınız gidecek 1 ay geçecek savunmaları gelecek daha sonrasında 2 hafta filan geçecek kurula gidecek size tebliğ gelecek. Bi' ton zaman kaybı o zamana kadar Hepsiburada ile çok hızlı çözersiniz.

Hepsiburada üzerinden yazılı olarak talep oluşturun hocam, müşteri hizmetlerini direkt arayarak değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı