i3-12100F sistemde sıcaklık yüksek

roaxe

Decapat
Selam arkadaşlar. PC'de ilk defa bir FPS sabitlemeden oyun oynayayım dedim. Valorant olsun, CS:GO olsun sıkıntı yok. Sabahında bir Valorant gireyim dedim FPS alamıyorum. 144 sabitledim FPS 144 sabitten çok 120 vs oynuyor sürekli ve sıcaklığı olsun RPM fan deviri olsun çok şaşırdım. PC'yi formatladım BIOS, chipset, vs her driverı kurup baktım tekrardan aynı sorunla karşı karşıyayım ama LoL oynarken o sorun yok sabit çok rahat oynayabiliyorum ama Valorant oynamak imkansız oluyor. RPM ve sıcaklıklar farklılaştı. Nasıl bu sorunu çözebilirim?
i3-12100F
RTX 3060.
16 GB RAM.
500GB SSD.

Sıcaklık değerinizi söylememişsiniz. Aynı işlemciyi kullanıyorum. Aida 64 kararlılık testinde yükte 67 dereceyi geçmiyor bende. Şuanda lol client açık bir saattir film izliyorum vlc playerden. Operada 10 sekme açık. Sıcaklık 45 derece şuan.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    116,3 KB · Görüntüleme: 31
Monitörüm 144 hz, ya sıcaklıklar valorantta 60 ise atıyorum 65 70- e zorluyor kendini ama onu da geçtim fanlar çok fazla devirde çalışıyor bir anormallik var. boşta 35 dereceyken bi anda anlık 50 olup 40 larda vs. açılış süresi de arttı

Sıcaklık değerinizi söylememişsiniz. Aynı işlemciyi kullanıyorum. Aida 64 kararlılık testinde yükte 67 dereceyi geçmiyor bende. Şuanda lol client açık bir saattir film izliyorum vlc playerden. Operada 10 sekme açık. Sıcaklık 45 derece şuan.
senin değerlerin çok iyi hocam.

Sıcaklıklar kaç oluyor? Valorant'tan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum.
ben de öyle düşündüm ama pc yi açar açmaz rpm ler dereceler fazla oluyor hocam sanmıyorum oyundan olacağını

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı