i3 3120M sistemde Ubuntu kasıyor

memcathzr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün canım Linux kullanmak istediği için Windows ile Ubuntu'yu Dual-boot yaptım. Fakat Ubuntu arayüzde çok kasmaya başladı. Oyun vs. indirmedim ve oynamadım. Fakat sistemim Ubuntu için hiç de fena değil. Sizce neden böyle oluyor?
Sistem özelliklerim:
Intel Core i3 3120M işlemci.
8 GB RAM.
NVIDIA GT 635M ekran kartı.
22.04 Ubuntu sürümüm.

Merhaba. Bugün canım Linux kullanmak istediği için Windows ile Ubuntu'yu Dual-boot yaptım. Fakat Ubuntu arayüzde çok kasmaya başladı. Oyun vs. indirmedim ve oynamadım. Fakat sistemim Ubuntu için hiç de fena değil. Sizce neden böyle oluyor?
Sistem özelliklerim:
8 GB RAM.
22.04 Ubuntu sürümüm.
Hocam HDD kullanıyorsanız, HDD yüzünden olabilir.

Sistem özelliklerim:
8 GB RAM.
22.04 Ubuntu sürümüm.

Ekran kartı sürücüsünü kurdun mu? Eğer kurmadıysan kurup öyle dene.

Kurduğun halde sorun varsa NVIDIA'nın eski sürücüleri Wayland ile düzgün çalışmıyor. Ondan dolayı akıcı olmayan bir deneyim elde ediyorsun muhtemelen. Oturum kapat de ve gelen ekrandan kullanıcı seç. Şifre girme kısmı gelince sağ alttaki ayar simgesine tıkla. Açılan menüden Ubuntu on xorg(GNOME on xorg biçminde de olabilir) seçeneğini seç ve giriş yap.

Bu arada kartında Vulkan API desteği yok. Bu yüzden proton yerel Windows performansına kıyasla daha kötü olur muhtemelen.

Hocam HDD kullanıyorsanız, HDD yüzünden olabilir.
hdd kullanmıyorum. ssd kullanıyorum.

Ekran kartı sürücüsünü kurdun mu? Eğer kurmadıysan kurup öyle dene.

Kurduğun halde sorun varsa NVIDIA'nın eski sürücüleri Wayland ile düzgün çalışmıyor. Ondan dolayı akıcı olmayan bir deneyim elde ediyorsun muhtemelen. Oturum kapat de ve gelen ekrandan kullanıcı seç. Şifre girme kısmı gelince sağ alttaki ayar simgesine tıkla. Açılan menüden Ubuntu on xorg(GNOME on xorg biçminde de olabilir) seçeneğini seç ve giriş yap.

Bu arada kartında Vulkan API desteği yok. Bu yüzden proton yerel Windows performansına kıyasla daha kötü olur muhtemelen.
ekran kart sürücüsü çok fark yaratır mı? normalde windows'ta driver kurmadan da güzel çalışıyordu işlemcinin içindeki intel hd graphics 4000 ile

Geri
Yukarı