İlaçtan sonra alkol almak

dkmn

Kilopat
Yer
Cydonia
Evet, bir süredir cilt tedavisi için kullandığım tetradox ilacın alerjik bir yan etki yapması nedeniyle kullanmayı bırakıp doktorumun yazdığı allerset alerji ilacını kullanmaya başladım. İlacı yemekle beraber aldım, iki saat falan oldu. Dolapta soğuk bira var ve canım çok istiyor. Kaç saat sonra kullanabilirim? Veya ilacı kullandıktan sonra tüketmem de bir sakınca var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sağlıkçı, tıpçı falan değilim. İlaç hakkında hamile bir kadının, doktora sorması üzerine doktor; ilacın vücuttan geç atıldığını ve garanti etmek amaçlı 4 gün beklemesini söylemiş emzirmek için. İkisi aynı şey değil tabii fakat bulabildiğim tek şey bu. Belki hiçbir problem olmaz, belki de ciddi bir problem yaşatır. Dediğim gibi, tıpçı değilim ve internette vücuttan ne kadar sürede atıldığına dair bulabildiğim tek şey bu.

Kaynak: İlacın vücuttan atılma süresi - 1360426

Önceki eleman gibi ben de tıpçı değilim, ancak bildiğim kadarıyla ilaçlar ve alkol karaciğerde işlem gördüğü için birlikte alındığında karaciğere fazla yük bindirerek zarar görmesine neden olabiliyor. Ayrıca, özellikle alkol ile alındığında çeşitli olumsuz yan etkilere yol açan ilaçlarda bulunuyor. Tavsiyem kendinizi riske atmamanız ve doktorunuza danışıp onun vereceği cevaba göre alkol alıp almamanız olacaktır.

Hocam bu bünyeden bünyeye ve ilaçtan ilaca göre değişir. Her ilacın yan etkisi farklıdır. Çok kişi gördüm ilaç içtikten sonra alkol alanı bir şey olmadı ama bu size de bir şey olmayacağı anlamına gelmiyor.

Kesin bir şey söylemiyoruz anlaşılan. Daha önceden roaccutane üstüne bira içmek gibi bir manyaklık yapmıştım ama aynı riske tekrar girmek istemiyorum 😅.

Neyse tedavi bitene kadar idare edeceğiz artık. Yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı