İnsanlar neden motordan korkuyor?

Araba kazada koruyor fakat motor öyle değil. Motorda yere düşsen yaralanırsın. Hızlıysan allahına kavuşursun.

Motor güzel şey ama kaza yaptığında arabaya göre daha çok zarar görebiliyorsun. Çünkü kalitesiz ekipman kullanımı var bizde. Kask takıyolar ama kask ilk darbede parçalanıyor. Çünkü kalitesiz. Moto GP'de 150-200 km hızlarla ile düşüp metrelerce sürüklenip kalkıyor adamlar bir şey olmadan. Ancak dandik ekipman ile bu imkansız.
Birde trafikte motorları araçlar zor fark ediyor, bir çok kişinin de saygısı yok. O yüzden Ülkemizde motor kullanmak zor biraz.

Kime motor almak istediğimi söylersem o kişinin yüz ifadesi bir anda değişiyor. Ama çoğu kişi ülkemizde araba kullananlardan dolayı motoru tehlikeli buluyor. Tabii ki motoru düzgün kullanmayanlarda var. Motorda darbenin yüzde 80'ini kullanan kişi alır. Bu nedenle küçük bir kazada bile yaralanma olasılığı fazla.

Motor arabaya ve diğer araçlara göre daha tehlikelidir zaten motor kullananların ortalama yaşam süresi 30-40 (yaş) falan mış diye duydum.
Hız, kaza yapma açısından tehlikeli olabilir ama motor güzel bir şey cidden.

Kanka benim babam 60 yaşında halen motor kullanıyor bazen 120 kmh bile basıyor.

Çevremde motor kullanan herkesin istisnasız irili ufaklı mutlaka bir kazası var. İki tekerlek biraz korumasız. Türkiye’de yollar kötü, sürücüler agresif ve saygısız olunca tuzu biberi de oluyor.

Çünkü araç sürücülerinin çoğunun saygısı yok. Bizim milletimiz aceleci ve sabırsızdır geçirir gider.

Katılmıyorum. Motor sürenler genelde trafikte beklememek için sürekli araç arasından gidiyorum(şeritin üstünden)bu yüzden de kaynaklanıyor kazalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı