İnternetten İngilizce Öğrenmek İçin Tavsiyeler

Hellw1n

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Sizin önerdiğiniz kaliteli, cidden faydası olacak bir site veya uygulama vs. var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Sizin önerdiğiniz kaliteli, cidden faydası olacak bir site veya uygulama vs. var mıdır?

Temel seviye ve üstü isen, yabancı dizileri dublajsız, ing. Alt yazı ile izle. daha sonra tercihe göre altyazıyı kaldırabilirsin..
Konuşma için ya birini bulacaksın yada online chatlere yöneleceksin.

Alt yazılı İngilizce filmler seyret önce dile alışsın beynin duysal olarak kafana takılan şeyleri İngilizce Türkçe metin çevirici yaz Google açılan pencerede merak ettiğin İngilizce kelimeyi yaz veya cümleyi hem çevirir hem de sesli dinletir höporlo işaretine basarsan 3 farklı hızda tekrarlar her tıkladığında istediğin cümleyi Türkçe yaz çevirir böylece öğrenirsin ayrıca YouTube'da sabah akşam reklam yapanlar var İngilizce öğretelim diye.

Öncelikle sana İngilizce öğretmeyi vaadeden uygulamaların hepsinden uzak dur. Daha sonra ilgini ne çekiyorsa (kitap okumak, oyun oynamak vs.) Bunları hayatına İngilizce şekilde yapmaya başla. Kitap okurken bir sayfada saatler bile geçse yine de devam et, bilmediğin kelimeleri not al.

Oyun oynarkende aynı şekil hikayeli oyunlar oynayabilirsin (CS gibi oyunlardan çok ekmek çıkmaz adam saniyede 3478 kelime konuşuyor çünkü ve işe telaffuzda girince sorun oluyor) hikayeli oyunlarda oyuncuyu sıkmamak için her an bir muhabbet var çünkü.

Bunun yanında çok akıl kârı değil ama cümlelerde gramerlere dikkat edebilirsin. Yani "is" i nereye kullanmış, neyin arasında kullanmış gibi.

Son düzenleme:
Temel seviye öğren. ChatGPT kullanarak sınav yapabilirsin tavsiyem olarak. Ama dikkat et yanlış örnekler vermesin, bazen sistemsel hatalar nedeni ile yanlış cevaplar ve / veya yanlış cümleler kelimeler oluşturabilir.

OKU. Elinde tuğla gibi sözlükle kelimelere bakmana gerek yok artık. Üstüne basıyorsun anlamı çıkıyor. Dil nasıl öğrenilir diye araştırma yapacağınız zamanı dil öğrenmeye harcasanız James Joyce olmuştunuz.

En basitinden temel oturtmak için Duolingo'ya başvurabilirsin ama o çok uzun sürüyor. Yani o kadar fazla zaman gerektiriyor ki oradan öğrendiğin bir kelimeyi hayatında bir daha hiç unutamazsın. Eğer günlük 1 saat verebiliryorsan çok yararlı olur. Zaman kiplerini de öğrendin mi bir de telaffuz kalıyor onu da yap, tamamdır. Ben yaptığım için söylemiyorum. Denedim ama zamanım yok diye bıraktım. Vaktin varsa dene. Ha, bir de düşük bir bütçen varsa bile premium alabilirsin. Zorunlu değil ancak hayat kurtarıyor diyebileceğim kadar iyi premium. Denersen ne demek istediğimi anlarsın.

Bir dili öğrenmek bir şekilde gerçekleşir kişinin çok istemesi gerekir yani güçlü bir multivasyonu olmalı şayet devamlı veya sık aralıklı kullanılmazsa paslanır başa dönersiniz veya birçok kelimeyi unutursunuz. Ben Almanya'da büyüdüm Türkçem almancam ana dilim ooldu İngilizceyi genç çılgın zamanlarımda discolarda falan biraz da kendim sözlükten, sonrasında Türkiye'ye dönüşte truzimde inglizcem bir şekilde gelişmeye devam etti fazla meraklı öğrenmeye açık bir karakter olduğum için inetrnette alt yazılı inglizce filmlerden olsun haber kanallarında hangi cümle ilgimi çektiyse googlde metin çeviricide çevirdim sesli yazılı olarak da dinledim, dil öğrenmeye alışık bir beynim olması çocukken Almanya'ya gittiğimde yerleşmiş benim üst kattaki komşum İngiliz ailesi dialoğumuz iyi antereman tam gaz geliştirmeye. Almanca filmlerde seyrediyorum ve alman kız arkadaşımla kendisi Almanya'da ben marmaristeyim devamlı yazışıyorum veya konuşuyoruz, demek istediğim bu işte işleyen demir pas tutmaz kaptım bitti derseniz 1-2 sene içinde hafızanız hatırlamaz çoğu kelimeyi veya her neyse cümleyi! Sürekli meraklı olmalısınız her şeyde sadece dil öğrenmede değil aç olmalısınız bilgiye susamış olmalısınız! Türkiye'yi ileriye götürecek olan genç nesildir ama dediğim gibi tavsiyelerimde bu standartta hedefleriniz olsun!

Geri
Yukarı