iPhone 12 telefon spor salonunda kırıldı

Spor salonu yönetimine de şikayet etseydin. Dumbelleri adam gibi yere koymak yerine yere atmamayı öğrenmeleri lazım.
Buda güzel bir fikirmiş, hiç aklıma gelmedi. Tek sorun gözü o kadar karatırsam çocuk para vermemeyede çalışabilir. Gulf Sigorta markasının bize yapacağı dönüşü yarın konuya eklerim, belki aynı sigorta markasını araştıran forumdaki kimseler konuma göz atar.

Sigorta bizi aşırı yoracak gibi olursa büyük ihtimalle servise vereceğiz. Apple servis ne kadar fiyat çeker hiç bir fikrim yok, bu işlerde bilgim yok. Ön ekran, arka ekran, bütün kameralar. En az 10000 üstü olacağını çevremden duydum. Bilgisi olan arkadaş varsa tahmini bir fiyat söylerse çok güzel olur.
Apple servise verince garantisi devam ediyorsa Apple servise vermeniz mantıklı olur. Ama Fp Pro gibi işletmeler de var internette rastgeliyorum Apple servisten daha ucuza yaparlar ama garantiniz iptal olur. Anakartınız zarar görmemiş büyük ihtimalle darbe üstten geldiği için şanslısınız kameraların sensörlerin ve ekranın değişimi Apple'de 10000 TL yapar tahminimce diğer yerler için bir şey diyemeyeceğim.

@neonvitor bu durum bana pek kaza gibi görünmedi çocuğu mala kasten zarar vermekten şikâyet edin.
Çocuğu tanımıyorum etmiyorum, bilmiyorum kasıtlımı değilmi. Böyle yaparsam donuna kadar alabilirim, şimdilik sigorta bize nasıl dönüş yapacak bekleyelim. Yarın güncelleme geçeceğim, duruma göre ailesiyle konuşacağım avukat eşliğinde. Yine insancıl davranmak istiyorum benim çocuğum böyle bir şey yapsa diye bakmak istiyorum ama bence bu kadar insancıllık yeterli. Yarın sigorta şirketinin dönüşünü paylaşacağım.

Çocuğu tanımıyorum etmiyorum, bilmiyorum kasıtlımı değil mi? Böyle yaparsam donuna kadar alabilirim, şimdilik sigorta bize nasıl dönüş yapacak bekleyelim. Yarın güncelleme geçeceğim, duruma göre ailesiyle konuşacağım avukat eşliğinde. Yine insancıl davranmak istiyorum benim çocuğum böyle bir şey yapsa diye bakmak istiyorum ama bence bu kadar insancıllık yeterli. Yarın sigorta şirketinin dönüşünü paylaşacağım.

Telefonunu pert etmiş çocuk fazla insancıl davranmışsın hocam. Gerek yok bu kadar empatiye de tanımadığın elin oğlu/kızı için. Umarım kamera güzelce o kısmı almıştır. Vatan sigorta kapsamında da yasal süreci uzatsa da eninde sonunda halleder sigorta bunun için var.

Sigorta bizi aşırı yoracak gibi olursa büyük ihtimalle servise vereceğiz. Apple servis ne kadar fiyat çeker hiç bir fikrim yok, bu işlerde bilgim yok. Ön ekran, arka ekran, bütün kameralar. En az 10000 üstü olacağını çevremden duydum. Bilgisi olan arkadaş varsa tahmini bir fiyat söylerse çok güzel olur.
Hocam şöyle söyleyeyim. Örnek vermek gerekirse apple servisi arka cam değişimi yapmıyor, kasa değişimi yapıyor ve fiyatı telefonun güncel fiyatının yarısından fazla dahi oluyor. Hele face id tamiri falan hak getire, tamir edilemez deyip de size sıfır telefon parası çekme ihtimali bile var apple servisin. Ön ekran tahmini 10.000tl civarı olur, arka cam için de yakın fiyat çekme ihtimalleri yüksek çünkü kasa değişimine gidecek, o da bi 6000-8000tl falan olur sanırım. Face id direkt değiştiriliyor serviste çünkü servis tamir yapmıyor, parça değişimi yapıyor, face id entegresi üstünde zaten bütün sensörler mevcut(ahize ışık sensörü vs), ona da ortalama bi 4000-5000tl para derler. Kameralar için de ortalama 3000 deseler sıfır üründen daha pahalı oluyor yani.

Son düzenleme:
Hocam şöyle söyleyeyim. Örnek vermek gerekirse apple servisi arka cam değişimi yapmıyor, kasa değişimi yapıyor ve fiyatı telefonun güncel fiyatının yarısından fazla dahi oluyor. Hele face id tamiri falan hak getire, tamir edilemez deyip de size sıfır telefon parası çekme ihtimali bile var apple servisin. Ön ekran tahmini 10.000tl civarı olur, arka cam için de yakın fiyat çekme ihtimalleri yüksek çünkü kasa değişimine gidecek, o da bi 6000-8000tl falan olur sanırım. Face id direkt değiştiriliyor serviste çünkü servis tamir yapmıyor, parça değişimi yapıyor, face id entegresi üstünde zaten bütün sensörler mevcut(ahize ışık sensörü vs), ona da ortalama bi 4000-5000tl para derler. Kameralar için de ortalama 3000 deseler sıfır üründen daha pahalı oluyor yani.
Büyük ihtimalle sigorta şirketi ağır hasarlı diyip telefonun %60 fiyatını ödeyip bizi savuşturacak. Geri kalan parayı çocuktan alıp üzerine 5000 TL daha ekleyip iPhone 13 e geçeceğim. Sigorta şirketiyle şuanda görüşmekteyim. Gulf sigortayla ilgili çok fazla şikayet gördüm, forumda olan ve sigorta yaptırmak için şirket arayan birisi varsa kesinlikle bu şirketten uzak dursun.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle sigorta şirketi ağır hasarlı diyip telefonun %60 fiyatını ödeyip bizi savuşturacak. Geri kalan parayı çocuktan alıp üzerine 5000 TL daha ekleyip iPhone 13 e geçeceğim. Sigorta şirketiyle şuanda görüşmekteyim. Gulf sigortayla ilgili çok fazla şikayet gördüm, forumda olan ve sigorta yaptırmak için şirket arayan birisi varsa kesinlikle bu şirketten uzak dursun.
Hocam eğer tamir edilemeyip de size para verilirse sigorta şirketi tarafından, fppro ile görüşebilirsiniz, fiyatı daha ucuza tamir yaptırırsınız. Ortalama yarı yarıya daha ucuza tamir olabilir telefonunuz. Ama fppro dışında bir yer öneremem çünkü fppro harici istanbulda adı bilinen bir kaç telefon tamircisi ile de iphone tamiri yaptım ama fppro kadar memnun kalmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı