Çözüldü iPhone 14 Pro Max bildirim geldiğinde ekran açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AliBerkayy

Zeptopat
Daha fazla  
1 hafta önce iPhone 14 Pro Max aldım. İlk aldığımda ekran kilitliyken bildirim gelince ekran açılıyordu ama sonradan kendi kendine açılmamaya başladı. Her yere baktım ama hiçbir çözüm bulamadım. Yardım edebilir misiniz?

Çözüm
Merhaba hocam. Üstteki hocamın dediklerine ek olarak:
Ayarlar- ekran ve parlaklık-Hep açık ekran seçili midir? Seçiliyse de bir kere kapatın daha sonra ekranı 1 kere kilitleyip tekrar o ayarı geri açın.
Bildirim alamadığınız tüm uygulamalarda mı yaşanıyor? Tüm uygulamalar değilse ilgili uygulamanın ayarına gidip bildirimlerini tekrar kapat- aç yapın.
Apple Watch kullanıyor musunuz?

Merhaba. Geçmiş olsun. Bildirim ayarlarınızın ekran görüntüsünü burada paylaşmanız mümkün müdür?

Ayrıca şu adımları da gözden geçirebilir misiniz?

1- herhangi bir odak modunun aktif olup olmadığından emin olun.
2- ekran süresi sınırlandırmalarının aktif olup olmadığından emin olun.
3- bildirim ayarlarınızda genel bildirim ayarlarınızın sessize alınıp alınmadığından emin olun.
4- ekran ve parlaklık ayarları kısmında uyandırmak için kaldır anahtarının açık olup olmadığından emin olun.
5- cihazı zorla yeniden başlatmak için sırasıyla ses kısma> ses açma> ses kısma tuşlarına birer defa bastıktan sonra ses kapatma tuşuna Apple logosu gelene kadar basılı tutunuz.
6- yine de sorun çözülmüyorsa cihazınızın yedeğini alıp temiz kurulum yapıp tekrar deneyin.

Son düzenleme:
Ayarlar- ekran ve parlaklık-Hep açık ekran seçili midir? Seçiliyse de bir kere kapatın daha sonra ekranı 1 kere kilitleyip tekrar o ayarı geri açın.
Bildirim alamadığınız tüm uygulamalarda mı yaşanıyor? Tüm uygulamalar değilse ilgili uygulamanın ayarına gidip bildirimlerini tekrar kapat- aç yapın.

Çözüm
Ayarlar- ekran ve parlaklık-hep açık ekran seçili midir? Seçiliyse de bir kere kapatın daha sonra ekranı 1 kere kilitleyip tekrar o ayarı geri açın.

Teşekkür ederim hocam elinize sağlık.

Kullanmıyorum.

Merhaba. Geçmiş olsun. Bildirim ayarlarınızın ekran görüntüsünü burada paylaşmanız mümkün müdür?

Ayrıca şu adımları da gözden geçirebilir misiniz?

1- herhangi bir odak modunun aktif olup olmadığından emin olun.
2- ekran süresi sınırlandırmalarının aktif olup olmadığından emin olun.
3- bildirim ayarlarınızda genel bildirim ayarlarınızın sessize alınıp alınmadığından emin olun.
4- ekran ve parlaklık ayarları kısmında uyandırmak için kaldır anahtarının açık olup olmadığından emin olun.
5- cihazı zorla yeniden başlatmak için sırasıyla ses kısma> ses açma> ses kısma tuşlarına birer defa bastıktan sonra ses kapatma tuşuna Apple logosu gelene kadar basılı tutunuz.
6- yine de sorun çözülmüyorsa cihazınızın yedeğini alıp temiz kurulum yapıp tekrar deneyin.

Dediklerinizden temiz kurulum hariç hepsini denedim olmadı.

Hep açık ekran kapalı kullanıyorum. Kapalı kullandığım için ekran açılmıyor olabilir mi ki?

Hangi uygulamadan bildirim gelirse gelsin ekran açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmıyorum.

Dediklerinizden temiz kurulum hariç hepsini denedim olmadı.

Pekala, daha önce bildirimler geldiğinde çalıştığını ifade etmişsiniz. Şöyle bir şey daha yapalım o zaman; içeriklerimiz olduğu gibi kalsın, cihaz ayarlarında yapmış olduğumuz değişiklikleri sıfırlayalım.

Ayarlar>genel>iPhone'u aktar veya sıfırla>sıfırla>tüm ayarları sıfırla adımlarını izleyebilirsiniz.

cihaz üzerinde ilk kurulumdan itibaren yapmış olduğunuz sizin için önemli olan spesifik ayarlamalarınızı yedekleyip not almanız önemlidir.

Tüm içerikleri ve ayarları sil butonuna dokunmadan yapınız dikkat edin :)

@AliBerkayy burada hocamın bahsettiği bildirimlerin cihazlar üzerinden aktarılması ancak arama uygulaması kadar detaylı bir aktarım ayarı söz konusu değil bu bildirimlerde. Yani bildirim geldiğide bir cihaza bildirim gidecek diye başka bir cihazın tepkisiz kalmasına sebebiyet verecek bir ayarlama içermez Apple cihazları.

Son düzenleme:
Pekala, daha önce bildirimler geldiğinde çalıştığını ifade etmişsiniz. Şöyle bir şey daha yapalım o zaman; içeriklerimiz olduğu gibi kalsın, cihaz ayarlarında yapmış olduğumuz değişiklikleri sıfırlayalım.

Ayarlar>genel>iPhone'u aktar veya sıfırla>sıfırla>tüm ayarları sıfırla adımlarını izleyebilirsiniz.

cihaz üzerinde ilk kurulumdan itibaren yapmış olduğunuz sizin için önemli olan spesifik ayarlamalarınızı yedekleyip not almanız önemlidir.

Tüm içerikleri ve ayarları sil butonuna dokunmadan yapınız dikkat edin :)

@AliBerkayy burada hocamın bahsettiği bildirimlerin cihazlar üzerinden aktarılması ancak arama uygulaması kadar detaylı bir aktarım ayarı söz konusu değil bu bildirimlerde. Yani bildirim geldiğide bir cihaza bildirim gidecek diye başka bir cihazın tepkisiz kalmasına sebebiyet verecek bir ayarlama içermez Apple cihazları.

Hocam dediğiniz gibi ayarları sıfırladım ama yine ekran açılmıyor. Hep açık ekran kullanacağım sanırım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dediğiniz gibi ayarları sıfırladım ama yine ekran açılmıyor. Hep açık ekran kullanacağım sanırım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Rica ederim. Çözülmemesine şaşırdım doğrusu. Keşke daha fazla yardımcı olabilseydim. Yine konunuzun takipçisi olun ben de takip edeceğim. Bu sorunu yaşayan, bu sorunu çözen arkadaşlarla bilgileneceğiz.

Geri
Yukarı