İşlemci mi alınmalı monitör mü?

Ryzen 5 3500'den Ryzen 5 5600'e geçeceğim ya da 60 Hz eski bir ASUS monitörden MSI G244F/ LG Ultragear 24GB60R-B'ye geçeceğim. Sizce hangisine öncelik vermem iyi olur?
Hikâyeli oyunlar oynuyorum. Ekran kartı RX 6600.
Monitör ile ilgili şunu diyeceğim MSI g2412 aldım aldıktan sonra g244f i gördüm 1 2 olumsuz yorum gördüm 2412 de yok denecek kadar az iade edebileceğin bir yerden almaya özen göster.

Ryzen 5 3500'den Ryzen 5 5600'e geçeceğim ya da 60 Hz eski bir ASUS monitörden MSI G244f/ LG UltraGear 24 GB60R-B'ye geçeceğim. Sizce hangisine öncelik vermem iyi olur?

Hikayeli oyunlarda bile ekranın akıcılığı çok farklı hissettiriyor ben olsam monitör alırdım çünkü akıcılığı seviyorum.

Ryzen 5 3500'den Ryzen 5 5600'e geçeceğim ya da 60 Hz eski bir ASUS monitörden MSI G244F/ LG Ultragear 24GB60R-B'ye geçeceğim. Sizce hangisine öncelik vermem iyi olur?
Kesinlikle monitör iyi bir sistem kullanıyorsan 60 Hz de oyun oynamak insana tam işkence gibi geliyor işlemci al diyenlere bakma çünkü akıl mantığıyla konuşmuyorlar iyi bir sistem sahip olduktan sonra monitör aşırı düşük kalınca ne oynadığın oyundan zevk alırsın nede sisteminden tam performans alırsın hepsi boş bir parça çok kötü kaldığında. Çünkü bende aynısını yaşadım 60hz den 165 Hz geçince oynanışta devasa fark yarattı, bilgin olsun

Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemcidir hocam. Yani eğer onu alırsanız bir de sıvı soğutucu öneririm. 90 dereceleri gören tanıdığım dahi var. Ben de 4060 ve 5600 lü sisteme sahibim. Bana da şiddetle tavsiye ettiler sıvı soğutucu.

Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemcidir hocam. Yani eğer onu alırsanız bir de sıvı soğutucu öneririm. 90 dereceleri gören tanıdığım dahi var. Ben de 4060 ve 5600 lü sisteme sahibim. Bana da şiddetle tavsiye ettiler sıvı soğutucu.
Zaten hocam işlemci+ soğutucu+ termal macun ile tek başına monitör aynı fiyata geliyor.

Kesinlikle işlemci. İyi bir FPS alamıyorsan zaten monitörün Hz i sana ne fayda sağlayacak ki? Güncel oyunları oynaman için FPS artışını önemli oranda arttırmış olur.

Kesinlikle işlemci. İyi bir FPS alamıyorsan zaten monitörün Hz i sana ne fayda sağlayacak ki? Güncel oyunları oynaman için FPS artışını önemli oranda arttırmış olur.
Rx 6600 1080p çözünürlükte birçok oyunda 90 fps sayılarına erişebiliyor. Ben kartı 2k kullanıyorum o kadar diyeyim. R5 3500 ise abartılacak bir darboğaz kesinlikle yapmaz. Yani işlemci değiştirmesi, aynı monitörü kullandığı sürece bir değişim yaratmaz. Konu sahibinin monitörü tartışmaya kapalı bir şekilde kötü. Yeni bir monitör sadece hz değerini yükseltmekle kalmaz, daha kaliteli bir panelle daha canlı ve gerçekçi bir deneyim yaşatacaktır.

Geri
Yukarı