Kalbin atarken göğsün inip kalkması

StormToDie

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim şöyle bir problemim var: Bundan 2 hafta önce mesleğim için heyet doktorlarına gittim. 12 doktordan sağlam raporu almam gerekiyordu. 5 günlük bir işlemde çok aşırı gerildim ve heyecan yaptım. Kardiyoloji için sağlam raporu aldım, bir sorunum çıkmadı. Bu işlemlerden sonra kalbim beni bayağı rahatsız etti.

Dışarıda özel bir kardiyoloğa gidip baktırdım, kalbin sağlam dedi. Benim sorunum, sürekli iç çekiyorum, midem biraz kötü gibi ve karnımda çok gaz var.

Aynı zamanda kabızlık da var. Bir şey fark ettim; göğsüme baktığım zaman kalbimin oynadığını görüyorum. Yani göğsüm ya da sol memem inip kalkıyor kalp hareketiyle. Bu normal midir? Sürekli elim kalbimin üstünde geziyor. Biraz zayıf biriyim, 75 kiloyum. Sırtüstü yattığımda ise göbeğimin oynadığını görüyorum. İçimde huzursuzluk kaldı, arada derin nefes alıyorum, iç çekmesi gibi. Daha önce olan bir şey değildi, bu hastane sürecinde başıma ilk defa geldi.

Zaten tansiyonum da heyecan yüzünden yüksek çıktı ama sorun olmadı. Dideral hap kullanıyorum, yarım olmak üzere, tansiyonum güzel ama göğsümde huzursuzluk veren bir hissiyat var. Psikolojik midir yoksa midemdeki gaz, ishal, kabızlık yüzünden kalbe baskı yapabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden.

Geri
Yukarı