Kırık OBP ile sınava girildiğinde sonraki sene OBP yine kırık olur mu?

Merhaba. Ben de 2003 doğumluyum. 2021'de sınava girdim ancak tercih yapmadım. 2022'de tercih yaptım ve yerleştim. 2023'te sınava girmedim ancak bu yıl 2024 için geç başvuru sürecini kaçırmadan sınava girme kararı aldım. OBP'min kırılmayacağına eminiz değil mi kafam çok karıştı?

Merhaba. Ben de 2003 doğumluyum. 2021'de sınava girdim ancak tercih yapmadım. 2022'de tercih yaptım ve yerleştim. 2023'te sınava girmedim ancak bu yıl 2024 için geç başvuru sürecini kaçırmadan sınava girme kararı aldım. OBP'min kırılmayacağına eminiz değil mi kafam çok karıştı?

Hayır hocam kırılmayacak.

Arkadaşlar selam, 2003 doğumluyum. 2021 senesinde sınava girdim fakat tercih yapmadım. 2022 senesinde sınava girdim tercih yaptım ve üniversiteyi kazandım. Sonrasında birtakım nedenlerden dolayı ocak 2023'te üniversiteden kaydımı sildirdim ve OBP'nin kırık olduğunu bile bile 2023 YKS'ye girdim. Sınava girme amacım kendimi denemek istememdi yani tercih yapmadım. Asıl amacım 2024 senesine hazırlamak kendimi ama bugün içime OBP ile alakalı bir kuşku düştü ve bir internet sitesinde şu yazıyı gördüm:

Kırık OBP puan düzelmesi için bir yıl sınava girilmemesi ve o seneyi hazırlanarak geçirmek gerekmektedir. İkinci seçenek ise 2. sene kırık OBP puanının çok üzerinde bir puan almak kırık OBP puanını düzeltecektir.

Şimdi bu durumda 2024 senesinde sınava gireceğim için o sene OBP kırık mı olacak, yoksa düzelecek mi? Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok mutlu olurum. Stresten kendimi yiyeceğim.
dostum ne durumdasın hazırlandın mı sınava

Rica etsem bana DM atar mısın biraz sohbet etmek istiyorum ig: Emirlitt.

Hocam hesabınızı bulamadım.

Ben bu sene yerleştim 2024 YKS'ye gireceğim tercih yapmayacağım. Asıl hedefim seneye yani seneye puanım kırılır mı?

Hocam 2023'te yerleştiğiniz için OBP 2024 YKS döneminde kırılacak. Önümüzdeki yıl 2025 YKS döneminde tekrardan tam bir şekilde OBP'yi kullanabileceksiniz.

Son düzenleme:
Hocam hesabınızı bulamadım.

Hocam 2023'te yerleştiğiniz için OBP 2024 YKS döneminde kırılacak. Önümüzdeki yıl 2025 YKS döneminde tekrardan tam bir şekilde OBP'yi kullanabileceksiniz.
emirlitt çıkması lazım ama çıkmıyorsa sorun değil seneye tekrar deneyeceksen veya planlarını merak ettiğim için yazmıştım

Geri
Yukarı