Kutusu ve faturası olmayan bir ayakkabının orijinal olup olmadığını anlaşılabilir mi?

mcsisko1

Femtopat
Daha fazla  
İnternette olduğum kadarıyla ayakkabının içindeki kodu okutup bakabilirsiniz diyorlar ama eskiden aldığım AirPods Apple'ın sitesinde orijinal olarak çıkıyor ama sonradan çakma olduğunu öğrendim. Acaba ayakkabıda da böyle bir durum olur mu? (Ayakkabı'nın markası puma)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün çakma olup olmadığını en başta nereden satın aldıysan oraya bakarak öğrenirsin. Daha sonra kokusuna bakarsın oyuncak gibi kokar genelde çakmalar. Bir de işçiliğe bakarsın eğer detaylarda dikişlerde hata varsa, orijinaline kıyasla eksik/fazla detay varsa, yapışkanlarda hata varsa çakma olma ihtimali yüksek. Ha bir de iyi imitasyonlar var onları ayırt etmesi epey zor zaten fiyatları da orijinale çok yakın oluyor genelde.

Etiketmiş kutuymuş barkotmuş bunların hiçbirine itibar etmeyin ben bizzat bu işi yapanlarla iletişimdeydim zamanında özellikle orijinal etiketi üstünde yok işte normalde 900 euro falan özellikle size bunları söylüyorlarsa zaten belli eder kendini. Hiçbir kuyumcu bende mücevher var diye bağırmaz.

Onu geçtim Pumanın Kayseri Forum AVM'deki mağazanı çalışanı arkadaşta aynısını söyledi bu konuda.
Hocam doğrudur ben kesin konuşamam fakat yapması da zor değildir diye düşünüyorum.

Ürünün çakma olup olmadığını en başta nereden satın aldıysan oraya bakarak öğrenirsin. Daha sonra kokusuna bakarsın oyuncak gibi kokar genelde çakmalar. Bir de işçiliğe bakarsın eğer detaylarda dikişlerde hata varsa, orijinaline kıyasla eksik/fazla detay varsa, yapışkanlarda hata varsa çakma olma ihtimali yüksek. Ha bir de iyi imitasyonlar var onları ayırt etmesi epey zor zaten fiyatları da orijinale çok yakın oluyor genelde.

Sarı siteden 2. el alacağım kutusu ve faturası yoktur.

Puma ayakkabılarda kutudaki kod ile ayakkabının içindeki kodun uyuşması gerekiyor.

Kutu olmadan bunu anlamak zor sahte ya da orijinal ürün olduğunu.
2. El kutusu ve faturası yok kesin olarak orijinal olup olmadığını anlamanın yolu yok mu

Yeni konular

Geri
Yukarı