LGS önemli bir sınav mı?

Bana kalırsa önemli bir sınav. Anadolu'ya da meslek lisesine gideceksin. Eğer kötü not alırsan kötü öğretmenler kötü çevre seni bekliyor. İyi bir liseye gidip iyi not alırsan çok iyi olmasa da ortalama bir lisede okuyacaksın.

OBP puanıyla niteliksiz Anadolu'ya gidebiliyorsun. Yanlış bilgi vermeyelim ayrıca nitelikle Anadolu lisesiyle tek farkı okul arkadaşların.

Eğer üniversite okumak istiyorsan büyük hata yaptın. Ama her hatanın telafisi olur. Meslek lisesine gidersen 11 ve 12. sınıfta fizik, kimya, biyoloji, coğrafya görmeyeceksin. 12 sınıfta haftada 2 gün okula geleceksin sadece meslek dersi göreceksin. 9 ve 10. sınıftaysa gördüğün dersler çok temel olacak ama eğer gercekten çalışırsan iyi bir üniversite kazanırsın.

Ek olarak benim okulu takmayan çok arkadaşım oldu şu an bazıları mağazada, bazıları inşaatta, bazıları hamballık yapıyor. Aklını başına al. Bende çalışmamıştım LGS'ye çok pişman oldum sonrasında bir şekilde telafi ettim. Gittiğin okullar rezalet olacak, insanların çoğu cahilin teki olacak her şeyde seni yargılayacak, her olayda kavga çıkarmaya çalışacak. Herkesle arkadaş olma.

11. sınıfa gelene kadar ders çalışmaya ihtiyacın yok. Dersi dinle yetiyor.

Meslekte yetmiyor hocam.

Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?

LGS'su acidan onemli insanlar. Saka yapmiyorum insanlar. Eger ortalama veya ustu puan tutturamazsaniz(320 alti ortalama altidir benim icin) cok kotu siniflara dusersiniz hadi sinifin iyidir ama okulda cok serseri olur her gün basina bir şey gelme tehlikesiyle okula gidip gidersin hem gercekten ogrenim gormek istiyorsan hem de okula dertsiz gideyim insanlarla ugrasmayayim diyorsan guzel puan tuttur.

Merhaba. LGS 2020'ye giren biri olarak çok önemli olduğunu söyleyebilirim.
İyi günler dilerim.

LGS'su acidan onemli insanlar. Saka yapmiyorum insanlar. Eger ortalama puan tutturamazsaniz(320 altidir benim icin) cok kotu siniflara dusersiniz hadi sinifin iyidir ama okulda cok serseri olur her gün basina bir şey gelme tehlikesiyle okula gidip gidersin hem gercekten ogrenim gormek istiyorsan hem de okula dertsiz gideyim insanlarla ugrasmayayim diyorsan guzel puan tuttur.

360 370 puanım var ama bence kötü yani 320de çok düşük

Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?

LGS seni nitelikli bir liseye yerleşmeni sağlar. Nitelikli bir lise ise seni doğrudan Üniversiteye hazırlar. Üniversite de seni iş hayatına hazırlar. Yani hepsi bir köprü biçiminde. Sen iyi bir liseye yerleşemezsen bile tabii ki de çalışarak YKS'de kazanabilirsin. Fakat böyle daha zor bir yoldan ilerlersin. Bu arada sınava 2 hafta kaldı. Yani bence lise hayatına odaklan. O treni kaçırdın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı