LGS yüzdelik dilime girmek

Dkart06

Femtopat
Daha fazla  
Genel denemelerde 450-485 arası puanlar alıyorum ancak 470 almama rağmen yüzdelik dilimim yüzde 4 oluyor. Çok zor bir denemede 450 alınca yüzde 3 oluyor şu ana kadar 488 en yüksek aldım orada 3.50 idi birincinin 0.17(495 alan) yani bu yüzdelik dilimler LGS de nasıl gelir? Örneğin 470 alsam 2024 LGS'de yüzdelik dilim 3-4 olur mu veya 480 alsam böyle berbat yüzdelik dilim gelir mi yoksa daha mı düşük olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel denemelerde 450-485 arası puanlar alıyorum ancak 470 almama rağmen yüzdelik dilimim yüzde 4 oluyor. Çok zor bir denemede 450 alınca yüzde 3 oluyor şu ana kadar 488 en yüksek aldım orada 3.50 idi birincinin 0.17(495 alan) yani bu yüzdelik dilimler LGS de nasıl gelir? Örneğin 470 alsam 2024 LGS'de yüzdelik dilim 3-4 olur mu veya 480 alsam böyle berbat yüzdelik dilim gelir mi yoksa daha mı düşük olur?
Sınavın zorluk derecesine bağlı.

Puan her gireceğin deneme sınavında aynıdır aynı netleri yaparsan aynı puanı alırsın yüzdelik dilim herkesin aldığı puanlara göre senin sıralamanın yüzdesel olarak gösterilmesi sınav zorsa 430-450 gibi puanlarda %3'e girmen mümkün ama sınav çok kolaysa herkes yüksek puanlar almışsa 450 puanla %10 da bile olabilirsin.

LGS geçen sene çok kolaydı bu sene zorlayabilirler biraz sınavın zor geçerse endişelenme herkese zor geçmiştir puanın ortalama olsa bile yüzdeliğin yüksek gelir zor ise :D

Reis bir de çok panik telaş yapma LGS geliyor diye 475-480 yaparsın. Zaten genelde LGS sınavında en yüksek puan elde ediliyor. Sen rahatta kal.

LGS sınavına giren kişi sayısı ve başarı yüzdesi o denemeye giren kişi sayısı ve başarı yüzdesi aynı olmuyor. Rahat olun LGS'de muhtemelen ortalama zorlukta bir denemede aldığınız puandan bile yüksek bir puan alacaksınız ve yüzdelik diliminiz denemelerden çok çok daha iyi olacak.

Hocam denemeye genellikle başarılı öğrenciler giriyor Lgs'ye ise öğrencilerin çok büyük bir kısmı giriyor bu yüzden denemelerde yüzdelik dilimin Lgs'ye oranla az olması normal bir şey

Geri
Yukarı