Lian Li Strimer ve Lian Li fan ürünleri tek ARGB ile bağlanabilir mi?

melandre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
2 adet Lian Li Strimer kablosunu ve 7 adet Lian Li SL inf fanlarını montajlamak istiyorum.

Strimer kabloları için kutudan çıkan 1 adet, fanlar için de yine kutudan çıkan 1 adet kontrolcü mevcut. Dolayısıyla toplamda 2 adet ARGB çıkışının anakart bağlantısını yapmam lazım.

Sorum şu: Bu iki farklı ürünü, anakarttaki tek bir ARGB çıkışına bağlayabilir miyim? Bunu yapmak için ARGB çoğaltıcısı mı almam gekiyor yoksa elimdeki kontrolcüleri birbirine bağlayıp tek bir ARGB çıkışı elde edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı donanımların farklı bağlantı tipleri yani kafaları olabiliyor. Ama LianLi ürünlerinde birbiriyle uyumlu değilse de dönüştürücü kablolar oluyordu diye hatırlıyorum. Burada kafa tipi ve giriş tipi önemli yani.

Farklı donanımların farklı bağlantı tipleri yani kafaları olabiliyor. Ama LianLi ürünlerinde birbiriyle uyumlu değilse de dönüştürücü kablolar oluyordu diye hatırlıyorum. Burada kafa tipi ve giriş tipi önemli yani.
hocam diyelim ki kafaları farklı. elinde de bunlardan gelen 2 tane argb çıkışı var.

gidip argb çoklayıcı alsam. bu ürünlerden gelen çıkışı çoklayıcıya bağlayıp o şekilde anakarttaki tek argb ye bağlasam sorun olur mu?

Ben bahsettiğin şeyi yapıyorum. Yani iki ayrı ana kart çıkışından birinde kontrolcü ile çoğaltıyorum diğer sadece çoğaltıcı. Alfais'in çok güzel Sata bağlantılı ARGB çoğaltıcı devresi var.

Ben bahsettiğin şeyi yapıyorum. Yani iki ayrı anakart çıkışından birinde kontrolcü ile çoğaltıyorum diğer sadece çoğaltıcı. Alfais'in çok güzel SATA bağlantılı ARGB çoğaltıcı devresi var.

Emin olmak için şunu da sorayım:

Anakarttaki 1 adet ARGB'ye çoklayıcı ile strimer kablosu+fan+sıvı soğutma şeklinde farklı türden ürünleri takmak sıkıntı yaratır mı? Yani çok yük bindirip anakarta filan zararı olur mu?

Eğer hiçbir sorun olmazsa bahsettiğin ürünün bir linkini atabilir misin?

Anakarta zararı olmaz ama çoğaltıcı da en azından Sata'dan güç almalı ki enerji tüm ledleri gerektiği parlaklıkta yakabilsin. Belli bir ledden sonra enerji düşerek renkler kısılmaya başlıyor çünkü. Bunu en iyi tüm donanımı tam beyaz yaktığınızda anlarsınız. Eğer tam beyaz yanabiliyorsa yeterli enerji veriliyor demektir. Kısmen beyaz kısmen sarı/sönük veya hepsi tam beyaz yanmıyorsa enerji düşük demektir.

Anakarta zararı olmaz ama çoğaltıcı da en azından SATA'dan güç almalı ki enerji tüm LED'leri gerektiği parlaklıkta yakabilsin. Belli bir LED'den sonra enerji düşerek renkler kısılmaya başlıyor çünkü. Bunu en iyi tüm donanımı tam beyaz yaktığınızda anlarsınız. Eğer tam beyaz yanabiliyorsa yeterli enerji veriliyor demektir. Kısmen beyaz kısmen sarı/sönük veya hepsi tam beyaz yanmıyorsa enerji düşük demektir.

Teşekkürler hocam. Kullandığınız ürünün linkini atabilir misiniz?

Merhaba.
2 adet Lian Li Strimer kablosunu ve 7 adet Lian Li SL inf fanlarını montajlamak istiyorum.

Strimer kabloları için kutudan çıkan 1 adet, fanlar için de yine kutudan çıkan 1 adet kontrolcü mevcut. Dolayısıyla toplamda 2 adet ARGB çıkışının anakart bağlantısını yapmam lazım.

Sorum şu: Bu iki farklı ürünü, anakarttaki tek bir ARGB çıkışına bağlayabilir miyim? Bunu yapmak için ARGB çoğaltıcısı mı almam gekiyor yoksa elimdeki kontrolcüleri birbirine bağlayıp tek bir ARGB çıkışı elde edebilir miyim?
Merhabalar,

Sorununuza çözüm olamayacam ancak benim size sorum olacak.
Fanları nereden aldınız acaba? Fanlarınızın içinden kontrolcü çıktı mı? Lian Li'nin yeni çıkan tl lcd fanlarından da almak istiyorum bunlar için kontrolcü bulamıyorum, eğer bilginiz varsa bana yardımcı olur musunuz?

Ek olarak bende Msi 4080 Süper Slim White aldım ve ona da strimer kablosu almak istiyorum 12 pin var kart üzerinde benim hangi ürünü almam lazım? Anakart üzerine 24 pinlikten ayrıca almam gerekiyor mu?

Teşekkürler...

Merhabalar,

Sorununuza çözüm olamayacam ancak benim size sorum olacak.
Fanları nereden aldınız acaba? Fanlarınızın içinden kontrolcü çıktı mı? Lian Li'nin yeni çıkan tl lcd fanlarından da almak istiyorum bunlar için kontrolcü bulamıyorum, eğer bilginiz varsa bana yardımcı olur musunuz?

Ek olarak bende Msi 4080 Süper Slim White aldım ve ona da strimer kablosu almak istiyorum 12 pin var kart üzerinde benim hangi ürünü almam lazım? Anakart üzerine 24 pinlikten ayrıca almam gerekiyor mu?

Teşekkürler...
Fanların içinden kontrolcü çıktığını belirtmiş. Fanardaın LCD'lerini de ana kartınızdaki USB girişlerine takıyorsunuz. Fanların dönmesi için de zaten klasik PWM başlıkları oluyor yine ana karta direkt takılabilen. 3'lü paketlerin hemen hemen hepsinde kontrolcü çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı