Lisede alt sınıflar dahil 6 dersten fazla kalınırsa sınıfta kalınır mı?

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
Mesela 9'da 2, 10'da 3 ve 11.sınıfta da 3 dersten alt sınıflar dahil toplam 8 dersten kalınırsa sınıfta kalınır mı?
Yani alt sınıflarda edebiyat harici kalınan dersler bir sonraki senede sınıf geçmeyi etkiler mi?

11 hocam.

@170981 hocam bilginiz var mı?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sizin bilginiz var mı?

Hocam bildiğim kadarıyla bu 6 dersten kalma olayı yalnızca yeni gelen 9. sınıflarda geçerli çünkü arkadaşlar sormuş rehberlik hocasına yok demiş geçen seneki gibi devam ediyor. 10. sınıfım bu arada.

İki dönem ortalama toplamanız 50 ve 50 üstünde ise her türlü geçiyorsunuz.
Hocam iki dönem genel ortalamam 50'nin üstünde olur.
Problem şu ki geçen senelerden kaldığım dersler yüzünden bu sene sınıfta kalır mıyım.

Mesela bu dönem 3 dersten kaldım, 9 ve 10.sınıfdaki kaldığım dersler ile 3 senede toplamda 8 dersten kalmış olursam sınıfta kalır mıyım?

Kısacası geçen senelerden kaldığım dersler beni etkiler mi?

Hocam bildiğim kadarıyla bu 6 dersten kalma olayı yalnızca yeni gelen 9. sınıflarda geçerli çünkü arkadaşlar sormuş rehberlik hocasına yok demiş geçen seneki gibi devam ediyor. 10. sınıfım bu arada.
Hocam internette baya bakındım ancak kesin bir sonuca ulaşamadım.
Yarın rehberlikçi ile görüşmeye çalışacağım umarım bana doğru bilgi verir.

Son olarak yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Mesela bu dönem 3 dersten kaldım, 9 ve 10.sınıfdaki kaldığım dersler ile 3 senede toplamda 8 dersten kalmış olursam sınıfta kalır mıyım?
Hocam kalmazsınız da bu kadar baraj ders varmı okulunuzda? Birde mezun olana kadar baraj derslerin sorumluluk sınavına girip geçmeniz gerekiyor aksi taktirde diploma alamazsınız.

Hocam kalmazsınız da bu kadar baraj ders var mı okulunuzda? Bir de mezun olana kadar baraj derslerin sorumluluk sınavına girip geçmeniz gerekiyor aksi taktirde diploma alamazsınız.

Bu 6 ders baraj dersleri mi kastediyordu.
Ben normal derslerinde kastediyor zannemiştim.

Yoksa bizde de herkese olduğu gibi 1 edebiyat baraj dersi var zaten onu da bir kez kaldım ve tek de geçmiştim sorumluluğu.
Ben matematik kimya fizikden kalınca bu 6 dersin içine giriyor sandım.

Bu sene edebiyattan kalmayacağım için problem yok o zaman.

Bu 6 ders baraj dersleri mi kastediyordu.
Ben normal derslerinde kastediyor zannemiştim.

Yoksa bizde de herkese olduğu gibi 1 edebiyat baraj dersi var zaten onu da bir kez kaldım ve tek de geçmiştim sorumluluğu.
Ben matematik kimya fizikden kalınca bu 6 dersin içine giriyor sandım.

Bu sene edebiyattan kalmayacağım için problem yok o zaman.

Hocam baraj ders genelde edebiyat veya matematik olur yani kredisi yüksek dersler olur veya meslek lisesindeysen oradan bir ders olabilir. Çok şükür bizde matematik değil.

Hocam baraj ders genelde edebiyat veya matematik olur yani kredisi yüksek dersler olur veya meslek lisesindeysen oradan bir ders olabilir. Çok şükür bizde matematik değil.
Bizde sadece edebiyat.
Dediğim gibi 9.sınıfda matematik kimya 10.sınıf tarih felsefe kimya 11.sınıfda ise kimya fizik matematik sınavlarından kalınca toplamı 6'yı geçtiği için sınıfta kalınıyor zannetmiştim.

Bizde sadece edebiyat.
Dediğim gibi 9.sınıfda matematik kimya 10.sınıf tarih felsefe kimya 11.sınıfda ise kimya fizik matematik sınavlarından kalınca toplamı 6'yı geçtiği için sınıfta kalınıyor zannetmiştim.
Yani alt sınıfta 6 dersten kaldıysak bu senede 5 dersten kaldıysak geçiyor muyuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı