MacBook Air M1 256 GB vs 512 GB

Mert Kavak

Kilopat
Daha fazla  
512 GB olan 40k fakat ögrenci indirimiyle oluyor normalde 50k. İndirimden faydalanabilmek için 1 2 ay bekleyip üniversiteye kayıt olmam gerekli. Şimdi 256 GB olan şu an 33.6k bunu alıp yanına harici SSD mi alsam. Yazılım için 256 GB yeterli olur mu?

Son düzenleme:
Air M1e o parayı verme. Kesinlikle hak etmiyor. İkinci el düşünürsen 4 aylık Macbook Air M2 15 inç modelini 29a aldım 8/256 modelini. 0ı da gürgençlerden öğrenci indirimi ile 33 civarına alabilirsin. Çevrende illaki öğrenci tanıdığınız vardır.

Depolama konusunda 256 yetiyor diyebilirim. Büyük boyutlu video dosyalarıyla uğraşacaksanız yetmez ama harici ssd alır yola devam edersiniz.

Air M1e o parayı verme. Kesinlikle hak etmiyor. İkinci el düşünürsen 4 aylık Macbook Air M2 15 inç modelini 29a aldım 8/256 modelini. 0ı da gürgençlerden öğrenci indirimi ile 33 civarına alabilirsin. Çevrende illaki öğrenci tanıdığınız vardır.

Depolama konusunda 256 yetiyor diyebilirim. Büyük boyutlu video dosyalarıyla uğraşacaksanız yetmez ama harici ssd alır yola devam edersiniz.
8gb ram istemiyorum.

Sarı sitede kapalı kutu Mediamarktan veya Vatan, Teknosa'dan alınmış, faturalı, sıfır MacBook Pro'lardan veya Air M3 bile alırsınız 40k ya. Bence üniversiteyi bekle M.2, M3 falan al.

50 bin TL'ye yakın bütçen varsa zaten MacBook Pro M2 Pro dahi alabilirsin ikinci elde. Air M1'i 3 ay kullandım, şu an Air M2 15 almadan önce aldığım MacBook Pro M1 16 GB versiyonunu da 1.5 aydır kullanıyorum. Çok güzel cihazlar ama 40-50 bin TL çok büyük paralar bu cihazlar için. Neticede 4 yaşında M1 modelleri.

Lise öğrenci belgenle de alabilirsin. 256 GB yetmeyebilir belki ama taşınabilir SSD'ler ile idare edilir.

Sitenin linkini bırakayım kendin incele dostum.

M1 ile M2 arasında da göz ardı edilemeyecek bir fark var.Yani depolama çok zorunlu değilse kesinlikle M2 tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı