mATX Mini Kasa Yaptım

Arkadaşlar biliyorsunuz kasalar çok büyük masaüstüne sığmıyor bile. Ben de eski bir Casper midi Tower büyüklüğündeki kasayi boyundan kesip kısaltıldım. Alttan Power'li bir model olsa ekran kartı için daha iyiydi. Üst kapağı kesip sıvı sogutucu bile takabilirdim. Ekran kartı uzunluğunda bir kasa oldu. Plastik kısmını daha kesemedim ama demir işi bitti. Önün bir kısmını ve yan kapağı siyah pleksi yapacağım. Altına atak takıp ekran kartına hava verecek bir fan ve öne bir eksoz fanı takacağım.
Kesmek için bir spiral, perçinler için bir matkap yeterli. Perçin aleti ile de tekrar perçinledim.

Eki Görüntüle 525116

Eki Görüntüle 525117

Eki Görüntüle 525116Eki Görüntüle 525117

Kasada mod var mı?

Kasa da mod var mı derken. 40 cm idi arttık 27 cm boyu. Renk ışık mevzusuna girmedim daha sadece ciddi bir kesim oldu.

Kasa da mod var mı derken. 40 cm idi arttık 27 cm boyu. Renk ışık mevzusuna girmedim daha sadece ciddi bir kesim oldu.

Yüzde 32, 5 küçüldü yani iyiymiş benimde aklımda var Dell bir kasa var Pentium para bulursan bir R7 2700 A320 16 GB RAM ve RX 5600 XT crossfire olacak.

Hocam mükemmel olmuş. Tam olarak benim yapmayı düşündüğüm şeyin aynısını yapmışsınız. Hatta 3D tasarımını yaptım hazır. Bizim terhisler 1 ay ertelenmeseydi ben de şu anda kasa üzerinde çalışıyor olacaktım.

Evde 12-15-19 senelik üç tane PC kasası var. 19 senelik olan taş gibi ve kalın sactan imal edilmiş P4 kasa. Yıllara rağmen hiç paslanma oluşmamış. Geçen sene R5 2600 + B450M PRO4 + Crucial 16 GB 3000 CL15 + RX580 4 GB sistem kurdum P4 kasanın içine.

Atölyede her türlü malzemem var.
Askerden döner dönmez bu 3 kasayı kesip biçim sağlam bir kasa yapacağım sizinki gibi. Mat beyaz ve mat siyah kullanacağım.

Hazırladığım 3D dizaynın da linkini bırakayım buraya.

Teşekkürler ilk denemeydi. Daha iyi bir kasa bulursam onu tekrar yapacağım. mATX kasa bulmalısın. O zaman yükseklikden kesmene gerek kalmıyor boydan kısaltıyorsun. Alttan Power olursa o zaman çok daha iyi olur. Ekran kartınin altında daha fazla yükseklik kalır hava alması için. Benim istediğim kasayi yapmışlar. Bakıyorum küçük bir indirim yakalarsam alırım. Dandik duruyor ama küçük ve şekli güzel.
RUSH CONTOUR RCA121 RGB Gaming Oyuncu bilgisayar Kasası 450, 00 TL yerine 249, 90 TL

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı