Mehmet Can Seyhan eğitim seti doğru mu?

Sonuç olarak bu eğitim faydalı mı, bu eğitim sayesinde bir şirkette çalışmaktansa bağımsız olarak kendi işimizi yapabilir miyiz, eğitimi alıp olumlu ve olumsuz yanlarını söyleyecek birisi var mı?
Abiciğim şu yazılan yorumlara bir bakar mısın ? Dev_Lady isimli arkadaş ne hikmetse bu konu açıldığında hesabını açmış 3 mesaj ile bu "eğitimi" savunmuş ve o günden beri 1 mesajı bile yok. Adam üşenmeyip sahte hesap açın kendi ürününü övecek kadar acınası. Sizce böyle birisinin sattığı "eğitimden" bir cacık olabilir mi ?

Mehmet Can Seyhan, yani İsveç kralı tarafından kurulan Udemig, bir dolandırıcılık şirketidir. Kendisinin Türkiye'ye giriş yasağı bulunmaktadır. Ayrıca, sahte hesaplarla paylaşımlara yorum yapmaktadır. Sosyal medya hesaplarında işe girdiğini söyleyen insanların profillerine baktığınızda, bu hesapların Mehmet Can Seyhan tarafından oluşturulduğunu görebilirsiniz. İşe girdiğini söyleyenler bile dolandırıldıklarının farkında değil.

Eğitmen kadrosu, yazılım sektöründe hiç iş deneyimi olmayan, önceki dönem eğitim gören kişilerden oluşmaktadır. Şimdi de İsveç'te staj desteği gibi yeni bir yalanla eğitim satmaya çalışıyorlar. İnanmayın, mağdur olmayın. Yalan üzerine kurulu bir ortam. Yanında çalışanlarla birlikte CİMER'e suç duyurusunda bulundum. Sonucu burada paylaşacağım.

Merhaba, bu kişi buradaki iyi yorumları kendisi yazıyor ve iş vaadiyle yanındakilere yaptırıyor. Buradaki iyi yorumları kendisinin ve müdürünün(!) yaptığını gayet iyi biliyorum :)
Slack grubunda binlerce kişi var ve paylaştığı işe giren sayısı 50 falan. Bu 50 kişinin de 30'unu kendi firmasına alıyor sonra onları bezdirerek ayrılmalarını sağlıyor sonrasında da yeni işe giriş paylaşımı yaparak yeni birini yanına alıyor. Sistem böyle ilerliyor dostlar, inanmanızı tavsiye etmem. Hakkında kötü yorum yaparsanız sosyal medya hesaplarından sizi engeller yaşadığım için biliyorum :) Bu sonradan görme olduğunu düşündüğüm arkadaşın işi gücü reklam. Görünenin %70'inin gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. Allah'ın adaleti er ya da geç tecelli eder. İsveç ve Türkiye makamlarına şikayet etmeyi düşünüyorum. Kanmayın.

Sonuç olarak bu eğitim faydalı mı, bu eğitim sayesinde bir şirkette çalışmaktansa bağımsız olarak kendi işimizi yapabilir miyiz, eğitimi alıp olumlu ve olumsuz yanlarını söyleyecek birisi var mı?
eğitim alırsın ama çalışman... bunun garantisi yok

Ben eğitimi aldım ve eğitim bitmeden çalışmaya başladım. Eğitiminin icerigi ve düzenine dair şüpheniz olmasın. Hem kalite, hem mentorluk desteği açısından hem de pratik ve proje odaklı bir eğitim arıyorsanız tavsiye ederim.
Kardeşim öncelikle hastalığınız için üzgünüm ve şifa dilerim. 2 ayı geçtiyse sözleşmeye göre zaten bir hakkınız olmuyor ve başlarken önceki eğitimler sistemde açık oluyor. Eğitimi iki ayda hızlıca bitirmiş olma ihtimaliniz bile hak konusu ve hiçbir kurumun bu şekilde vaadi olmaz ki. Bunu da dikkate alarak değerlendirebilirsiniz durumu. En kötü dondurma hakkınız olup olmadığını konuşabilirsiniz. Bahsettiginiz konular tamamen kişisel ve eğitim kalitesiyle ilgili değil. Siz de hakkaniyetli olursanız güzel olur. Çoğu kişi işinde çalışıyor, kendini geliştirdi ve iki yıldır şahidim onlarcasına. Tekrar şifa diliyorum fakat burası LinkedIn vs uğraşacağım bir platform değil, şirketimi zaten paylaşmam doğru olmaz, İsterseniz tanışırız, konuşuruz elbette.
aysegül sen misin

Biz milli eğitim bakanlığı değiliz, İsveç merkezli özel bir kurumuz. Anlaşmayı okuyup imzalayıp kursun ortasında kafanıza göre takılamazsınız, biz nasıl verdiğimiz sözün arkasında duruyorsak siz de durmanız lazım.
Unutma ki; Allah'ın adaleti şaşmaz. Terazi gram yanlış tartmaz. Hesap günü geldiğinde, Hak'da yerini bulur, Ah'da.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı