MSI anakart fan hızı nasıl ayarlanır?

Picky

Kilopat
Yer
Denizli
Arkadaşlar BIOS üzerinden kasanın ön ve arkasındaki fanların hızını artırmak istiyorum fakat ekranda durum böyle. CPU fan ayarlayabiliyorum fakat kasa fanları görünmüyor mu acaba? "System 5" yazan yerde sadece gördüğünüz gibi fan var gibi ama onunda ayarı yok zannedersem. Yardımcı olabilir misiniz?

Fan.jpeg

Hepsi anakarta mı takılı? Molex bağlantı ise göremezsin orada.

Hocam kablolama tarafını açtım böyle bir şey var, kumandası çıktı anakart kutusundan. Biraz karışık kablolar, fanlardan çıkan kablolar buraya mı takılı çözemedim tam. Ayrıca System 5 olan geçen gün boşta olup benim anakarta taktığım 3lü pinmiş farkettim. System fan 1, System fan 2 girişleri boş anakartta.

61E5F84B-161F-4C28-BD2C-DE6E0636B8FD.jpeg
5DC14CA7-923A-4C31-B331-BAA85B553D73.jpeg

@William Butcher hocam aklıma geldiniz, siz de bi bakabilir misiniz rica etsem.

Son düzenleme:
Hocam kablolama tarafını açtım böyle bir şey var, kumandası çıktı anakart kutusundan. Biraz karışık kablolar, fanlardan çıkan kablolar buraya mı takılı çözemedim tam. Ayrıca System 5 olan geçen gün boşta olup benim anakarta taktığım 3lü pinmiş farkettim. System fan 1, System fan 2 girişleri boş anakartta.

Eki Görüntüle 1874887Eki Görüntüle 1874888

@William Butcher hocam aklıma geldiniz, siz de bi bakabilir misiniz rica etsem.

Fanlarınız 6 pinli fanlardan. Kumanda üzerindeki Fan Speed isimli tuştan kontrol edebilirsiniz. Büyük ihtimalle 6 pinli olduğundan kontrol edilemiyor.

Fanlarınız 6 pinli fanlardan. Kumanda üzerindeki fan Speed isimli tuştan kontrol edebilirsiniz. Büyük ihtimalle 6 pinli olduğundan kontrol edilemiyor.

Dediğiniz gibi ön fanları kumanda ile ayarlıyorum fakat sadece 2 kademe var, hızlı ve yavaş gibi düşünün. Yalnız bu "sistem 5" te görünen egzoz fanın ayarını ne yaparsam yapayım hızı değişmiyor? Neden olabilir? Yani örneğin 5 derecede %80 hızla dönsün diye ayarlıyorum BIOS'tan bakalım artacak mı anlamak için, değişen hiçbir şey olmuyor. Sebebi ne olabilir? başka sokete mi taksam anakartta ?

Yeni konular

Geri
Yukarı