MSI katana 17 B12VFK-082xtr vs ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3110

Şimdi şöyle Lenovo Monster ve MSI kullandım ama uzun süreli değil Monster'dan bahsetmeyeceğim garantisi bitti enkaza çıktı.
MSI katana kullanmıştım kasa olarak kalın ve ağır geldi bana 15 inc kullanmıştım ona rağmen bana ağır gelmişti laptop ısınma olarak da çabuk ısınıyordu. Bu attığınız hakkında bilgim yok yorum yapamam yanlış yönlendirmek istemem.
ROG G16 4060 kullanıyorum şu an bu bilgisayar soğutma olarak aralarında en beğendiğim soğutmaya sahip harıl harıl ses çıkarmıyor oyun oynarken sessiz modda da düşük bir performans sunmuyor shutter sorunu bu G16 serilerinde öne çıkıyor CS:GO'da ben iki küç sefer yaşadım anlık donma oluyor bios ile düzelir düzelmez bilemem çok yeni bir laptop illa ki güncellemeler düzeltmeler alacaktır benim çok rahatsız olduğum bir nokta değil kasa olarak plastik değil hissiyatı hoşuma gitti kaliteli hissettiriyor lakin fena parmak izi bırakıyor. Coil whine da genel çıkabilir sorunlardan yabancı forumlarda çok dile getiriliyor bu bende çıkmadı.Kontrol etmek lazım.
Soğutma olarakta çok hızlı bir soğutması var dereceler çok hızlı düşüyor.
Ssd si çok iyi değil geç açılıyor biraz söyleyebileceklerim bu kadar varsa sorunuz yanıtlarım.
hocam aynı cihazı kullanıyorum bir sorum var.
işlemcim fortnite'da turbo modda mux switch açıkken 95 dereceleri görüyor. sizde işlemci sıcaklıkları ağır oyunlarda veya benchmark testlerinde nasıl? benim cihazımda mı bir sorun var?

bu arada evet shutter sorunu var, sistemi uzun süre test etmeye daha vaktim olmadı ama fortnite da bazen anlık takılmalar oluyor umarım güncellemelerle düzelir.
ve coilwhine olayı da doğru, ama bende aşırı rahatsız eden bir ses yok kulağımı yaklaştırırsam duyuyorum. bence bunun sebeplerinde birisi cihaz boştayken veya webde dolaşırken genellikle fan açmıyor, cihaz sessiz olduğu için coil whine kulağa daha fazla batıyor.

hocam aynı cihazı kullanıyorum bir sorum var.
işlemcim fortnite'da turbo modda mux switch açıkken 95 dereceleri görüyor. sizde işlemci sıcaklıkları ağır oyunlarda veya benchmark testlerinde nasıl? benim cihazımda mı bir sorun var?

bu arada evet shutter sorunu var, sistemi uzun süre test etmeye daha vaktim olmadı ama fortnite da bazen anlık takılmalar oluyor umarım güncellemelerle düzelir.
ve coilwhine olayı da doğru, ama bende aşırı rahatsız eden bir ses yok kulağımı yaklaştırırsam duyuyorum. bence bunun sebeplerinde birisi cihaz boştayken veya webde dolaşırken genellikle fan açmıyor, cihaz sessiz olduğu için coil whine kulağa daha fazla batıyor.
Ben sessiz modda mux kapalı r6oynuyorum 85 dereceyi geçmiyor 95 hiç görmedim stand vs kullanıyor musun?

Ben sessiz modda mux kapalı r6oynuyorum 85 dereceyi geçmiyor 95 hiç görmedim stand vs kullanıyor musun?
hayır hocam masanın üzerinde. sessiz modda mux kapalı sıcaklık değerlerini gözlemleyip size tekrar yazacağım.

rica edersem değerlere bir bakar mısın hocam

Dosya Ekleri

• IMG-20230501-WA0012.jpg
    IMG-20230501-WA0012.jpg
    235,2 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20230501-WA0013.jpg
    IMG-20230501-WA0013.jpg
    188,9 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG-20230501-WA0011.jpg
    IMG-20230501-WA0011.jpg
    154,8 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20230501-WA0010.jpg
    IMG-20230501-WA0010.jpg
    230,7 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20230501-WA0014.jpg
    IMG-20230501-WA0014.jpg
    78,4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Ben de cyberpunkta 90 larda geziyorum. Bunun için yazmaya gelmiştim. 4070 lisi var bende. stuttering olmadı şu ana kadar. Normal değil sanırım izlediğim kanal cyberpunk ray tracing overdriveda 80 i geçmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı