Muhasebeci nedir ve ne iş yapar?

emrefb1771

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ben 7.sınıfım ve ortalamam 70. Meslek lisesine gideceğim. En yüksek bilişim var. En düşük pazarlama var ve orta muahsebeci var. Ben muhasebeciyiseçmek istedim ama muhasebeci nedir ve ne yapar hiçbir şey bilmiyorum. Biri bana anlatabilir mi muhasebeci nedir ne iş yapar?

Merhaba ben 7.sınıfım ve ortalamam 70. Meslek lisesine gideceğim. En yüksek bilişim var. En düşük pazarlama var ve orta muahsebeci var. Ben muhasebeciyiseçmek istedim ama muhasebeci nedir ve ne yapar hiçbir şey bilmiyorum. Biri bana anlatabilir mi muhasebeci nedir ne iş yapar?
Hesap yapar ve şirketlerle çalışır. Senin gelir giderlerini hesaplayıp vergini gösterir. Para bilimcisi de diyebiliriz modern dilde.

Muhasebecilik geleceği olmayan bir meslek çünkü artık yapay zeka daha şimdiden bu işleri yapabiliyor ki ileride kusursuzlaştıracak o yüzden geleceğindeki yapacağın mesleği ona göre seçmeni tavsiye ederim. Bu arada düşük olan pazarlamayı seçmek, orta olan muhasebecilikten daha iyidir bu şartlar altında.

Hep okumak istemişimdir muhasebe lisede babam elektriğe yolladı bence istediğin mesleğe git benim gibi pişman olursun.

Muhasebecilik geleceği olmayan bir meslek çünkü artık yapay zeka daha şimdiden bu işleri yapabiliyor ki ileride kusursuzlaştıracak o yüzden geleceğindeki yapacağın mesleği ona göre seçmeni tavsiye ederim.

Babam beni elektriğe yollamakla iyi mi yapmış acaba 😀

Merhaba ben 7.sınıfım ve ortalamam 70. meslek lisesine gideceğim. En yüksek bilişim var. En düşük pazarlama var ve orta muahsebeci var. Ben muhasebeciyiseçmek istedim ama muhasebeci nedir ve ne yapar hiçbir şey bilmiyorum. Biri bana anlatabilir mi muhasebeci nedir ne iş yapar?

7. sınıfta gideceğin liseye nasıl karar verdin genç? Ortalamayı illa düzeltirsin.

Vergiye tabi olan her vatandaşın muhasebeciye ihtiyacı vardır. Gelir gider dengesine göre devlete ne kadar vergi alınmasını gösterir. Gelir-gider faturalarını inceleme durumu için arşivler. Uzadıkça uzar. Ama yapay zeka diyen hocam doğru söylüyor. E-fatura ve E-arşiv dönüşümü olduğundan beri yağun değiller ama günümüz için bana kalirsa kar eden bir meslek. Gelecek için bilemem ben olsam başka meslek düşünürdüm.

Veya fabrikaların veya büyük kurumlarin direkt fatura kesme ve ödemeleri yapma gibi işlemleri yapmak için yine muhasebecileri oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı