Nasıl kilo verilir?

Erkin01

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8 GB Ram
500 GB SSD
GTX 1650 Ekran Kartı
İntel Core İ5 12450H İşlemci
(Excalibur G770)
Meslek
Öğrenci
Selamlar, 15 yaşındayım. 9. sınfıa gidiyorum. Yaşıma göre boyum kısa, boyuma göre kilom fazla. Boyum 155-160 arası. Kilom da 65 gibi bir şey. Nasıl kilo verebilirim, nasıl boyumu uzatabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Spor salonuna gitmek istiyorum fakat aletler hakkında vs hiçbir bilgim yok ve bu kilo ile salonu gitmekten çekiniyorum yapamam diyee. Diyet programı da önerebilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

Selamlar, 15 yaşındayım. 9. sınfıa gidiyorum. Yaşıma göre boyum kısa, boyuma göre kilom fazla. Boyum 155-160 arası. Kilom da 65 gibi bir şey. Nasıl kilo verebilirim, nasıl boyumu uzatabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Spor salonuna gitmek istiyorum fakat aletler hakkında vs hiçbir bilgim yok ve bu kilo ile salonu gitmekten çekiniyorum yapamam diyee. Diyet programı da önerebilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

Kalori açığı, ağırlık antrenmanı ve her antrenman sonu en az 30 dk kardiyo.

Birçok kişi ilk kez spor salonuna gitmeye çekinir. Ama spor salonuna girdiğinde kimsenin birbiriyle alakası olmadığını fark edeceksin. Belki çok nadir 3-4 tane sözde spor yapmaya gelen liseli arkadaş tayfası aralarında millete laf edip gülebilir ama sen onlara aldırış etmeden sporuna devam edersin. Bu dediğimde nadir yaşanabilecek bir şey. Kilo vermek istiyorsan @enes1624'ün dediği gibi kalori açığı + daha estetik görünüm için ağırlık ant.+ kardiyo yapmalısın. Her öğünde yeşillik yemeye çalış. Günlük 100-120gr protein almaya çalış. acıktığında açlığını bastırmak için 1kase yoğurt veya elma, armut, muz gibi şeylerle geçiştirmeye çalış.

Geri
Yukarı