Çözüldü Overclock yapınca bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iso en iyisi

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayara 20% overclock yaptım. Bilgisayar kapandı ama yeniden açılmadı. Acaba nasıl tekrardan açabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her sistem farklıdır. Sizin yaptığınız en küçük bir hatada sistemde olmaması gerek sorunlarda çıkabilir. Buradan yardım istemek pek doğru olmaz. Buradan gelecek en küçük yanlış bir öneride, bilgisayarınızın performansını arttırayım derken elinizden bile gidebilir. Bunu bilgisayarcıya götürmeniz veya ailenizin telefonundan aramanız daha sağlıklı olacaktır.

Her sistem farklıdır. Sizin yaptığınız en küçük bir hatada sistemde olmaması gerek sorunlarda çıkabilir. Buradan yardım istemek pek doğru olmaz. Buradan gelecek en küçük yanlış bir öneride, bilgisayarınızın performansını arttırayım derken elinizden bile gidebilir. Bunu bilgisayarcıya götürmeniz veya ailenizin telefonundan aramanız daha sağlıklı olacaktır.

Hocam masraf istemiyorum o yüzden internetten araştırayım ama yardım ettiğiniz için teşekkürler.

Eğer BIOS'tan yaptıysanız bilgisayarcıya götürün (formatla falan donanımsal şeyleri geçiremezsiniz). Ancak bilgisayar içinden yani yazılımla yaptıysanız (mesela Afterburner) bilgisayarı formatlarsanız geçer. Yazılım ile yaptıysanız başka bir bilgisayardan USB belleğe Windows'u kurup BIOS kısmından Windows'u baştan kurmanız lazım (tabii BIOS kısmına girebiliyor iseniz).

Eğer BIOS'tan yaptıysanız bilgisayarcıya götürün (formatla falan donanımsal şeyleri geçiremezsiniz). Ancak bilgisayar içinden yani yazılımla yaptıysanız (mesela Afterburner) bilgisayarı formatlarsanız geçer. Yazılım ile yaptıysanız başka bir bilgisayardan USB belleğe Windows'u kurup BIOS kısmından Windows'u baştan kurmanız lazım (tabii BIOS kısmına girebiliyor iseniz).

Hocam BIOS pilini 1 dakika falan bıraksam BIOS resetler mi kendini.

Hocam baktım BIOS pilini çıkartamıyorum acaba neden çıkmıyor olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video yardımcı olur hocam.

Çözüm

Geri
Yukarı