Pardus'a Wi-Fi sürücüsü nasıl yüklenir?

ERKİN ÖZATİLA

Centipat
Daha fazla  
Wi-Fi adaptörüm var Pardus kurdum Wi-Fi driverı nasıl kurabilirim? Adaptörün CD'si var Linux driverı var driverlar nasıl kuruluyor Linux'ları fazla bilmiyorum Pardus'a geçme sebebim bayağı iyi oluyor PC kendine geliyor Wi-Fi driverı nasıl kurabilirim? Setup da yok Linux için, yardımcı olursanız iyi olur. Kablosuz internete giremiyorum çünkü.

Wi-Fi adaptörüm var Pardus kurdum Wi-Fi driverı nasıl kurabilirim? Adaptörün CD'si var Linux driverı var driverlar nasıl kuruluyor Linux'ları fazla bilmiyorum Pardus'a geçme sebebim bayağı iyi oluyor PC kendine geliyor Wi-Fi driverı nasıl kurabilirim? Setup da yok Linux için, yardımcı olursanız iyi olur. Kablosuz internete giremiyorum çünkü.

lspci ve lsusb komutlarının çıktılarını paylaşır mısın?

Bu arada Pardus kullanmanı önermem. Onun yerine Linux Mint, Fedora gibi bir dağıtıma geç derim.

Adaptörün markasını da söyleseydiniz bi' zahmet. Ama büyük ihtimalle Linux driver'ının içine girip sağ tıklayıp uçbirimde aç seçeneğini seçip
sudo make dkms_install
Yazarsanız kurulur.

lspci ve lsusb komutlarının çıktılarını paylaşır mısın?

Bu arada Pardus kullanmanı önermem. Onun yerine Linux Mint, Fedora gibi bir dağıtıma geç derim.
Driverları nasıl kurcam

Adaptörün markasını da söyleseydiniz bi' zahmet. Ama büyük ihtimalle Linux driver'ının içine girip sağ tıklayıp uçbirimde aç seçeneğini seçip
sudo make dkms_install
Yazarsanız kurulur.
Kurulmuyor dediğiniz komutla

Dosya Ekleri

• IMG20240509144402.jpg
    IMG20240509144402.jpg
    274,5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG20240509144245.jpg
    IMG20240509144245.jpg
    278,8 KB · Görüntüleme: 15
Bash:
sudo apt install git build-essential dkms

echo "blacklist rtw88_8822bu" > /etc/modprobe.d/rtw8822bu.conf

git clone "https://github.com/RinCat/RTL88x2BU-Linux-Driver.git" /usr/src/rtl88x2bu-git
sed -i 's/PACKAGE_VERSION="@PKGVER@"/PACKAGE_VERSION="git"/g' /usr/src/rtl88x2bu-git/dkms.conf
dkms add -m rtl88x2bu -v git
dkms autoinstall

Bilgisayarı internete bağlayıp bu komutları gir. Ardından yeniden başlat.

Son düzenleme:
Bash:
sudo apt install git build-essential dkms

echo "blacklist rtw88_8822bu" > /etc/modprobe.d/rtw8822bu.conf

git clone "https://github.com/RinCat/RTL88x2BU-Linux-Driver.git" /usr/src/rtl88x2bu-git
sed -i 's/PACKAGE_VERSION="@PKGVER@"/PACKAGE_VERSION="git"/g' /usr/src/rtl88x2bu-git/dkms.conf
dkms add -m rtl88x2bu -v git
dkms autoinstall

Bilgisayarı internete bağlayıp bu komutları gir.
işe yaramıyo

Geri
Yukarı