PC varken Xbox almak mantıklı mı?

Değil. TV'de oyun oynamanın rahatlığına erişmek istiyorsan alınır ama sırf onun için de o kadar para verilmez.

İyi bir PC varsa PS almanın da çok manası yok, zaten PS deyince akla gelen exc. Lerin hepsi PC'ye geldi sayılır. Yeni çıkacak exc.'leri oynamak istiyorsan (GoW ragnarok harici) gidip PS5 alman lazım, o da ürünün 13-14K fiyatı + oyun fiyatlarıyla mantıklı durmuyor. Yeni sisteme yeni exc. Oyunların gelmesi asgari 1 yılı bulacak çünkü.

Kısacası elinde iyi PC varsa konsol alınmaz, hiç gerek yok.

Hocam zaten PS oyunlarını oynamış olsaydım almazdım ama PS exc. Oyunları bana çok güzel geliyor . Yeni çıkacak oyunların PC'ye gelmesi muhtemelen 2 sene sürer. O zamana kadar da beklenmez diye düşünüyorum belki oyun iyi kitle toplar o zaman PS plusa gelir ama PC'ye çıkana kadar bekleyeceksek konsol alıp geçelim . Ayrıca konsol rahat bir cihaz eskidiyse satıp yoluna bakabilirsin diye düşünüyorum

Hocam zaten PS oyunlarını oynamış olsaydım almazdım ama PS exc. Oyunları bana çok güzel geliyor . Yeni çıkacak oyunların PC'ye gelmesi muhtemelen 2 sene sürer. O zamana kadar da beklenmez diye düşünüyorum belki oyun iyi kitle toplar o zaman PS plusa gelir ama PC'ye çıkana kadar bekleyeceksek konsol alıp geçelim . Ayrıca konsol rahat bir cihaz eskidiyse satıp yoluna bakabilirsin diye düşünüyorum
Dostum ikinci el PS5'e asgari 10 bin TL vereceksin, üstüne oyunlarına 600-700 vereceksin. Oyuna para vermeyeceğim, PS+'a gelmesini bekleyeceğim dersen onun da oyunun PC'ye çıkışını beklemekten farkı yok. 1 yıldan erken gelmez hiçbir yeni PS exc. oyunu.

Bu senin bütçeni zorlamazsa al tabi ben tamamen ekonomik konuşuyorum. 2-3 oyun için asla 10-11 bin vermezdim ben çünkü.

Dostum ikinci el PS5'e asgari 10 bin TL vereceksin, üstüne oyunlarına 600-700 vereceksin. Oyuna para vermeyeceğim, PS+'a gelmesini bekleyeceğim dersen onun da oyunun PC'ye çıkışını beklemekten farkı yok. 1 yıldan erken gelmez hiçbir yeni PS exc. Oyunu.

Bu senin bütçeni zorlamazsa al tabii ben tamamen ekonomik konuşuyorum. 2-3 oyun için asla 10-11 bin vermezdim ben çünkü.

Alsam bile büyük ihtimalle PS Plus kullanacağım. Xbox'ta ben maksimum 2 oyuna para vermişimdir gerisi hep Game Pass.
Ps exc. Haricinde ps 5 in xboxa karşı avantaji nedir peki?

Alsam bile büyük ihtimalle PS Plus kullanacağım. Xbox'ta ben maksimum 2 oyuna para vermişimdir gerisi hep Game Pass.
Kolu teknoloji olarak daha iyi. Xbox kolu ergonomik olarak daha rahat ama. Topluluğu daha büyük olduğu için online oyunlarda daha rahat karşılaşma bulursun.

Onun dışında bir avantajı yok.

Yani PC alıp istediğin şeyi yaparsın bir de PS 5'ten exc. Oyunları oynarsan bana PS 5 mantıklı gibi geldi.
Exc. oyun oynamadan yapamam diyorsan zaten PS alman gerekiyor. Mantıklı olup olmaması değil olay, sen bunu ekonomik olarak karşılayabiliyor musun, olay o.

Ben 2-3 exc oyun için cihazına 10 bin TL, oyununa 600 vermezdim, o yüzden söyledim. Bütçen varsa sıkıntı çekmeyeceksen al.

Exc. Oyun oynamadan yapamam diyorsan zaten PS alman gerekiyor. Mantıklı olup olmaması değil olay, sen bunu ekonomik olarak karşılayabiliyor musun, olay o.

Ben 2-3 exc oyun için cihazına 10 bin TL, oyununa 600 vermezdim, o yüzden söyledim. Bütçen varsa sıkıntı çekmeyeceksen al.

Hocam bu işler biraz da gönül işi. Öyle istiyorsa bütçe de yetiyorsa alınır. Yapacak bir şey yok. Bizde de fiyatları 500-1000 kağıt olsa hepsini alır geçerdik.

Başlıktaki sorunun cevabı PC'de oyun oynamak rahatsız etmiyorsa kesinlikle hayır olmalı orası ayrı. Sadece dersen ki FIFA, NBA, Forza vs. gibi simülasyonlar için TV'de oynatacak bir alet lazım, o koşulda Series S alan çok tanıdığım var. Ben de ex bir Xbox kullanıcısı olarak yazıyorum.

Yazdıklarınıza bakınca ihtiyacınız olan net şekilde PS5. Şu an eski nesli oynamamış PS kullanıcılarının oynayabileceği çok fazla oyun var. Bakın 2-3 tane değil, Infamous Second Son bile Xbox standartına kıyasla PS4'ün ilk oyunlarından biri olmasına rağmen güzel oyun. Şu an o tarafta en az 1000 saate yakın özel oyun oynama zamanına sahip olabilirsiniz. FIFA gibi oyunlarda yukarıda yazıldığı gibi daha kolay eşleşme vs. bulabilirsiniz, Dualsense daha iyi.

Oyun fiyatlarını gözünüzde büyütmeyin. Ben Xboxta 1 senede Gamepass dışı 10'a yakın oyun oynadım, FIFA hariç toplam yarım oyun parası vermemişimdir kardeşlik ve dijital alım satım yaparak. Bunun çok daha aktifi PS tarafında var araştırın. Örneği Ragnaroktan vermişsiniz, Ragnarokun şu an ön siparişini verip 2 hakkını satsanız oyunun maliyeti 200-250 TL oluyor, şu an gayet aktif şekilde ön sipariş verilip haklar satılıyor GoW için. Hem de D1 oynayacaksınız. İster bitirip maliyetine yakın satın, isterseniz satmayın. Ama kardeşlik ve dijital alım satım kullanan kimse öyle paralar vermiyor bundan endişe duymayın. Koleksiyon yapmayıp hikayeli oyunlarda alım satım yapıp, FIFA, COD, NBA gibi uzun süreli satılmayacak oyunları kardeşlikle alan biri PC'den daha uygun fiyata oynuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı