Pilot olmak ve Havacılık ile ilgili merak edilenler

Merhaba hocam, 13 yaşındayım ve pilot olmak istiyorum. Şimdiden pilotluk için kendimi hazırladım :D
Ne gibi hazırlıklar:) Daha çok erken ama bravo valla:)
Eğer bir gün nasip olursa, geçmişimde endokrinoloji rahatsızlığı olması sorun yaşatır mı?
Şeker, insülin ve diyabetik rahatsızlıklar kayıt altına alınır ve takip edilir. Sen sağlık raporu alacağın zaman sana fazladan bir kan testi daha uygulanacak bu yüzden. Oradaki değerlere göre karar verecek doktor. Hala ilaç kullanıyor musun? Tamam geçmiş olabilir ama tedbir amaçlı doktorun ilaç kullanması gerekir dediği hastalar oluyor mesela.
Önlisans ve Lisans – Ücretler (2020 – 2021) | Bahçeşehir Üniversitesi Aday Öğrenci Sayfası buradaki Uygulamalı Bilimler Pilotaj için sanırım. Gerçekten 70.000 verirsen kesin Pilot mu oluyorsun? Eğitimini aldıktan sonra tabii ki.
Aşağıdaki ibareyi okumayı unutma sakın. 70 bin TL’ye pilot olabilirsen tarihe geçersin zaten🤣
84C9A5DD-08B2-4A0D-8F56-11A45C9CA36D.jpeg

Şeker, insülin ve diyabetik rahatsızlıklar kayıt altına alınır ve takip edilir. Sen sağlık raporu alacağın zaman sana fazladan bir kan testi daha uygulanacak bu yüzden. Oradaki değerlere göre karar verecek doktor. Hala ilaç kullanıyor musun? Tamam geçmiş olabilir ama tedbir amaçlı doktorun ilaç kullanması gerekir dediği hastalar oluyor mesela.

Aşağıdaki ibareyi okumayı unutma sakın. 70 bin TL’ye pilot olabilirsen tarihe geçersin zaten🤣
Eki Görüntüle 630961
yıllık 100.000 TL yani

Checklistleri uygulamayı vb. öğreniyorum.

İnsülin hastası hiç olmadım. Yani insülin aşısı alacak dereceye gelmedim. Ön evre oldum ve iyileşmeye başladım. Türk Hava Yolları endokrin geçmişi olanları pilot alımında kabul etmiyormuş. Başka havayollarında durum böyle aynı mı acaba?

Checklistleri uygulamayı vb. öğreniyorum.
Başarılı. Check-list hayat kurtarır unutma;) İlerde bir abim demişti dersin:)
İnsülin hastası hiç olmadım. Yani insülin aşısı alacak dereceye gelmedim. Ön evre oldum ve iyileşmeye başladım.
Örnek olarak sıraladım onları. Doktor sana teşhis koydu ve ilaç yazdıysa sisteme kaydedildin demektir.
50.000 EURO + KDV diyor.
Yani yaklaşık 407.000 TL + KDV.
4 eşit taksit demiş ya onu kastetti arkadaşımız.

Başarılı. Check-list hayat kurtarır unutma;) İlerde bir abim demişti dersin:)

-Siz hangi havayolunda pilotsunuz?
-Hangi tip eğitimlerini aldınız?
-Hangi uçağı şuanda aktif olarak kullanmaktasınız?
-İsminiz nedir? (Sadece isminiz olsa yeterli soyadınızı vermenize gerek yok)
-En sevdiğiniz uçak hangisidir?
-Kaç yaşındasınız?

Siz hangi havayolunda pilotsunuz? Hangi tip eğitimlerini aldınız? Hangi uçağı şuanda aktif olarak kullanmaktasınız? İsminiz nedir? (Sadece isminiz olsa yeterli soyadınızı vermenize gerek yok)
O kadar özele girmeyi istemiyorum sosyalde yanlış anlama sakın:) Eskiden pilot olduğumu bile söylemezdim havacı der geçerdim sonra söylemeye başladım. İsmim Anıl:) Düz pilot ve havacı diyelim biz yine de;)

O kadar özele girmeyi istemiyorum sosyalde yanlış anlama sakın:) Eskiden pilot olduğumu bile söylemezdim havacı der geçerdim sonra söylemeye başladım. İsmim Anıl:) Düz pilot ve havacı diyelim biz yine de;)
Söylemek zorunda değilsiniz ancak maaşınız ne kadar? İlk senesinde bir pilot aylık en az ne kadar alır?

Uçaktan soy ağacınızı bulamam zaten. En sevdiğiniz uçak ve kullandığınız uçağı söylerseniz pek bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum :)

Geri
Yukarı