RTX 3060 ve i7 10750H sistemde After Effects kasıyor ve 24 GB RAM kullanıyor

Mairex

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim 3060 - i7 10750H - 32 GB RAM laptop.

After Effects fotoğraflarda gördüğünüz gibi 24+ GB yiyor anlamsız bir şekilde. Toplam RAM kullanımı 30+ GB aslında çok büyük bir projede yapmıyorum. 1080 ortalama katmanlı bir proje yapıyorum. Çözümü var mıdır render geç yapıyor ve uygulama içinde çok kasma sorunu yaşıyorum. Videoyu uygulama içinde kasmaktan takip edemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 17
  • 2.png
    2.png
    66 KB · Görüntüleme: 19
Korsan mı, yoksa lisanslı mı?

Windows 11 dahil Adobe After Effects hepsi lisanslı hocam. Ve bilgisayarımı kastıracak hiçbir korsan uygulama yüklü değil güncellemeler tam. Aslında bugüne kadar bilgisayarımdan kaynaklı olduğunu düşünüyordum sonuçta 2021 çıkışlı bir laptop. Ama aynı işi yapan başka bir arkadaşım benden daha düşük bir laptop kullandığını ve kasma sorununun yaşamadığını söyleyince artık araştırayım dedim.

Enteresan.
Windows 11 dahil Adobe After Effects hepsi lisanslı hocam. Ve bilgisayarımı kastıracak hiçbir korsan uygulama yüklü değil güncellemeler tam. Aslında bugüne kadar bilgisayarımdan kaynaklı olduğunu düşünüyordum sonuçta 2021 çıkışlı bir laptop. Ama aynı işi yapan başka bir arkadaşım benden daha düşük bir laptop kullandığını ve kasma sorununun yaşamadığını söyleyince artık araştırayım dedim.
Bilgisayarla ilgisi yok hocam. Donanımın kötü olsa bile, ki değil zaten. Bu kaynak kullanımı oldukça anormal. Belki de AE'nin yeni güncellemesi sıkıntılıdır. Farklı yerlerde bu sorunla ilgili bir kaynak var mı?

Enteresan.

Bilgisayarla ilgisi yok hocam. Donanımın kötü olsa bile, ki değil zaten. Bu kaynak kullanımı oldukça anormal. Belki de AE'nin yeni güncellemesi sıkıntılıdır. Farklı yerlerde bu sorunla ilgili bir kaynak var mı?

Araştırdım ama bulamadım benzer bir kaynak. Genel olarak bir iki basit çözümler var yapıyorum yine de olmuyor.

Programı silip tekrar yükledim + format attım hala düzelebilmiş değil tüm güncellemeler bilgisayarda ve Adobe programlarında mevcut After Effects'e RAM dayanmıyor 5 - 10 katman oluşturduğumda iyice kasmaya başlıyor çözümü olan var mıdır acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı