RTX4060 mı RTX4060 Ti mı daha mantıklı?

BarışBskn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde hazır sistem olarak 3060 Ti ve R5600 ikilisinin olduğu sistem var, anakartım da B550M-K modeli. Sistemi 5 ay önce aldım fakat ekran kartı giriş portlarından dolayı monitörümde ufak ufak karıncalanmalar olmaya başladı. Ben de monitörümden sandım değiştim ama sorun devam ediyor. Yuksek ihtimal de ekran kartında sorun var. Bende hiç garantiye falan vermek istemiyorum, satacağım ve DLSS 3.0 destekleyen bir kart alacağım. Sizce hangisi olmalı, 8 GB 4060 mı? 4060 Ti mı? Yoksa 16 GB olanı mı almalıyım, link atarsanız mutlu olurum. Eski kartı mı da ucuza satarım yuksek ihtimal ile.

1080p monitor de kullanacağım.

Bu kartın 16 GB kapasiteyi dolduracak gücü yok ama gerçekten uygun fiyatlı ise alınabilir.

Kapasite doldurması gerekmiyor şu an için, 1080p optimizasyon özürlü oyunların VRAM kullanımı bir hayli fazla. 16 GB modeli FPS droplar için bir tık daha iyi. Ayrıca evet iyi fiyat 8 GB modeller ile aynı fiyat bandında şu an ürün.

2K montör olsaydı 4060 TI ve 16 GB versiyonu önerirdim. 1080p için biraz daha kolay işler. Bellek 8 olsa da kurtarır şu anda. Yine de bellek ne kadar iyi o kadar güzel. Hangi oyunların neler isteyeceğini bilemeyiz. Yarın bir gün GTA VI çıkar, 10-12 GB bellek ister o zaman keşke dedirtebilir.

4060 Ti, 4060'a göre %23 daha performanslı görünüyor. Bütçen varsa 4060 Ti al tabii ki. Eğer 2K çözünürlükte oyun oynayacaksan ya da ileride 2K çözünürlüklü bir monitör almayı planlarsan 16 GB versiyonunu almak daha mantıklı.

Ya da fiyat farkı çok yoksa 4070 alabilirsin.1080P'de devam edeceksen 8 GB versiyonu idare eder.

Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı