Ryzen 5 3600 için Overclock Değerleri

Cinebench R20 veya R15, genel stabiliteyi ölçmek için kullanılamaz. Prime95'te stabil değilse işlemci stabil değildir. LLC yükselt daha fazla voltaj vermek istemiyorsan. 4.2GHz için 1.35V veya üzeri vermen gerekebilir. Önceliğin LLC yükseltmek olsun yine de.
Bugün overclockers.net forumunda baktım ryzen 3600 oc konusunda hepsi cinebench ile test ediyordu. (umarım link yasak değildir :D)

Bende Asus Prime B450M-K giriş seviyesi anakart var. Ekran kartı Msi gtx 1660s gaming x , ram corsair 3000mhz , overclock konusuna gelince 1.25 ile 4.4GHZ all core yapıyorum , çok uzun zamandan beri öyle bir mavi ekran v.s almadım. Ufak tefek stress testler yaptım mavi ekran almadım. Cinebench te multi 3985 puan aldım , single 512 üzeri idi , genelde PUBG GTA5 ağırlıklı oyunlar oynuyorum. Crash v.s yemedim. Uzun stres testleri de olumlu geçti. Anakarttan pcb v.s kapalı. pc 3.6 ghz olarak başlıyor. Oyun v.s gireceğim zaman ryzenmaster ile manual kısmından 1.25 v 4.4ghz uygulayıp devam ediyorum. Hem böylece gereksiz voltaj da olmuyor boşta hemde performanslı işlemler ve oyun zamanı en yüksek performansta kullanıyorum. Oyunlarda 60 derece üzerini pek göremiyorum. Boşta 30-35 derece arası.

Bende Asus Prime B450M-K giriş seviyesi anakart var. Ekran kartı Msi gtx 1660s gaming x , ram corsair 3000mhz , overclock konusuna gelince 1.25 ile 4.4GHZ all core yapıyorum , çok uzun zamandan beri öyle bir mavi ekran v.s almadım. Ufak tefek stress testler yaptım mavi ekran almadım. Cinebench te multi 3985 puan aldım , single 512 üzeri idi , genelde PUBG GTA5 ağırlıklı oyunlar oynuyorum. Crash v.s yemedim. Uzun stres testleri de olumlu geçti. Anakarttan pcb v.s kapalı. pc 3.6 ghz olarak başlıyor. Oyun v.s gireceğim zaman ryzenmaster ile manual kısmından 1.25 v 4.4ghz uygulayıp devam ediyorum. Hem böylece gereksiz voltaj da olmuyor boşta hemde performanslı işlemler ve oyun zamanı en yüksek performansta kullanıyorum. Oyunlarda 60 derece üzerini pek göremiyorum. Boşta 30-35 derece arası.
hocam 1.25v 4.4 ghz imkansız gibi bir şey :D emin misiniz gold chip filan glaiba

test sırasında.jpg

Dosya Ekleri

• test sonrası multi.jpg
    test sonrası multi.jpg
    219,8 KB · Görüntüleme: 40
  • single.jpg
    single.jpg
    220,9 KB · Görüntüleme: 32
OC değeri olarak çok iyi ama ben 4.2 ghz ile 3700 civarı
alıyorum bu testten test skoru nedense düşük geldi bana voltajı biraz daha arttırırsan performans artar mı bilmiyorum ama :D voltaj gerçekten çok düşük elmas chip filan galiba
Voltaj artırımında bir performans kazancım olmuyor. Aksine düşüyor. Hem de fazla ısınıyor. 4.2 ghz ile sanırım o civarda puan almıştım bende. Ortama her 0.1 ghz başına sanırım testte 100-150 puan arasına tekabül ediyor.Üşenmedim senin için test yaptım :) 4.2 için 1.1 volt denedim bilgin olsun. bir önceki skor 1.25v de idi.

Dosya Ekleri

• test sırasında.jpg
    test sırasında.jpg
    223,7 KB · Görüntüleme: 25
  • test sonu.jpg
    test sonu.jpg
    227,3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Geri
Yukarı