S24 vs S23

Hala iPhone 6S kullanan insanlar var. Maksimum üç yıl gitmiyor yani. Ben de S6 Edge kullanmıştım 1-2 sene önce. Telefonunuza iyi bakarsanız 3 yıldan çok daha uzun süre iyi durumda kullanabilirsiniz cihazı. Hele ki ultra alırsanız çıktığı zamanın en iyisi olarak çıkan telefonlar gerçekten çok uzun süre kullanılabiliyor. S24 ve S23 ekran süresi hakkında kötü yorum yapan çok kişi var. Ultra serisinde batarya boyutu da büyüdüğü için daha iyi ekran süreleri verebiliyor. Ve hayır boşa para vermiş olmazsınız.

S23 256 GB düz kullanıyorum ekran süresi konusunda gayet memnumum kimmiş kötü yorum yapan merak ediyorum veya neye göre beğenmiyorlarmış? %20 ile %80 arasında kullanmama rağmen 5 saatten aşağı ekran süresi (ekranın açık kaldığı toplam süre) almıyorum yoğun kullanımda günde 1, hafif kullanımda 1.5 günde bir şarja takıyorum bence gayet iyi.

Burada yanlış anlaşılan bir konu var. Hiçbir amiral gemisi telefon 3 yıl gitmez. En az 5 yılı rahat devirir. Benim 2. Telefon olan orta segment huawei nova5t 4 yılı geçti hala sorunsuz çalışıyor. Ne donma, ne kasma var. Tek problemi artık bataryası daha az gidiyor. Kaldı ki snapdragon 8gen2 işlemcili S23 uzun yıllar sıkıntı çıkarmaz.
Deji marka batarya öneririm.

Ben S23+ kullanıyorum. YouTube'da Exynos'lu S24 ile Snapdragon'lu S24 arasında karşılaştırma videoları var.
Exynos'lu S24 karşılaştırma testi sırasında bşr kez dondu. Isınma problemi var, bataryası daha çabuk bitiyor. İşlemci kamera uyumsuzluğu var. Exynos'lu amiral gemisi ben almazdım. Snapdragon 8gen2 işlemcili S23 Samsung'un en sorunsuz serisi oldu. Kullandığım S23+ günlük kullanımda bataryası 2 gün gidiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında yurt dışından getirtmek olabilir ama bir telefon için uğraşmaya değer mi tartışılır?

S23 256 GB düz kullanıyorum ekran süresi konusunda gayet memnumum kimmiş kötü yorum yapan? %20 ile %80 arasında kullanmama rağmen 5 saatten aşağı ekran süresi (ekranın açık kaldığı toplam süre) almıyorum yoğun kullanımda günde 1, hafif kullanımda 1.5 günde bir şarja takıyorum bence gayet iyi.

Tüm cihazlar için değil canım hocam. Aynı cihazı kullanıp çok farklı ekran süreleri aldıklarını söyleyen birçok insan var. Cihazın tüketimi veya pil boyutundan ziyade batarya optimizasyonunuın kötü olduğundan bahsedilmiş. Yanlış anlamayın ben gördüklerimden bahsediyorum. Ultra serisi için batarya konusunda hiç kötü yoruma denk gelmedim mesela.

Linç yiyeceğim büyük ihtimalle ama içerisinde Exynos işlemci barındıran hiçbir cihazı tavsiye etmiyorum. Garanti sıkıntı değilse sahibinden S23 Ultra alınabiliyor bu fiyat bantlarında. O da olabilir.

2. el cihazlara sıcak bakmıyorum aslında yurt dışı S24 Ultra alıp servis kaydı da yapılabilir ama dediğim gibi başım ağrısın istemiyorum o yüzden 0 TR en iyisidir.

Tüm cihazlar için değil canım hocam. Aynı cihazı kullanıp çok farklı ekran süreleri aldıklarını söyleyen birçok insan var. Cihazın tüketimi veya pil boyutundan ziyade batarya optimizasyonunuın kötü olduğundan bahsedilmiş. Yanlış anlamayın ben gördüklerimden bahsediyorum. Ultra serisi için batarya konusunda hiç kötü yoruma denk gelmedim mesela.

Yani ona bir şey diyemem problemli bir seri çıkmış olabilir belki arada. Ben kendi deneyimimden bahsediyorum ama aynı zamanda telefonu almadan önce uzun süre yurt içi yurt dışı inceleme ve yorumları okudum böyle yoğun bir şikayete denk geldiğimi hatırlamıyorum.

2. el cihazlara sıcak bakmıyorum aslında yurt dışı S24 Ultra alıp servis kaydı da yapılabilir ama dediğim gibi başım ağrısın istemiyorum o yüzden 0 TR en iyisidir.
Benimde kastım 2.el değildi, Yurtdışı S23 Ultra idi. S24 Ultrada 8 GEN 3 var aslında. Bence değer Yurtdışı S24 Ultraya.

Hala iPhone 6S kullanan insanlar var. Maksimum üç yıl gitmiyor yani. Ben de S6 Edge kullanmıştım 1-2 sene önce. Telefonunuza iyi bakarsanız 3 yıldan çok daha uzun süre iyi durumda kullanabilirsiniz cihazı. Hele ki Ultra alırsanız çıktığı zamanın en iyisi olarak çıkan telefonlar gerçekten çok uzun süre kullanılabiliyor. S24 ve S23 ekran süresi hakkında kötü yorum yapan çok kişi var. Ultra serisinde batarya boyutu da büyüdüğü için daha iyi ekran süreleri verebiliyor. Ve hayır boşa para vermiş olmazsınız.

Haklısınız ama hepsinin bana göre ömrü var ki ben zaten güncel kalmak isteyen birisiyim yani genel olarak 3 yılda bir telefon değiştirmek isterim o yüzden de kalkıp en üst segment almam.

Burada yanlış anlaşılan bir konu var. Hiçbir amiral gemisi telefon 3 yıl gitmez. En az 5 yılı rahat devirir. Benim 2. Telefon olan orta segment huawei nova5t 4 yılı geçti hala sorunsuz çalışıyor. Ne donma, ne kasma var. Tek problemi artık bataryası daha az gidiyor. Kaldı ki snapdragon 8gen2 işlemcili S23 uzun yıllar sıkıntı çıkarmaz.
Ben batarya konusunda demek istemiştim lakin açık yazmamışım. İşlemci olarak evet bir sorun doğuruyor ama batarya ölünce değişse bile kısa süre içerisinde yine ölüyor diye biliyorum.

Haklısınız ama hepsinin bana göre ömrü var ki ben zaten güncel kalmak isteyen birisiyim yani genel olarak 3 yılda bir telefon değiştirmek isterim o yüzden de kalkıp en üst segment almam.

Ben batarya konusunda demek istemiştim lakin açık yazmamışım. İşlemci olarak evet bir sorun doğuruyor ama batarya ölünce değişse bile kısa süre içerisinde yine ölüyor diye biliyorum.

Bir telefonun üzerine takılı orijinal bataryası ölünce aynen dediğiniz gibi oluyor birkaç telefonda yaşadım ondan sonra pili orijinalle bile değişsen kar etmiyor eski değerler hayal oluyor.

Benim de kastım 2.el değildi, yurt dışı S23 Ultra idi. S24 ultrada 8 gen 3 var aslında. Bence değer yurt dışı S24 ultraya.

Haklısınız bugün bir değerlendireceğim teşekkürler.

Bir telefonun üzerine takılı orijinal bataryası ölünce aynen dediğiniz gibi oluyor birkaç telefonda yaşadım ondan sonra pili orijinalle bile değişsen kar etmiyor eski değerler hayal oluyor.

Evet bende onu kast etmek istemiştim bana göre ömrünü doldurdu demek o dur.

Yeni konular

Geri
Yukarı