Samsung S23 FE vs POCO X6 Pro

Şarj olurken kullanmanızı önermem hocam. Önceki venus telefonum şarda video izlerken elimde patlamıştı. Hala elimde ufak bir siyahlık var orada.

Hocam geçmiş olsun, vallahi canımızın bir kıymeti yok. İşten eve kendimi atıyorum bazen şarj az oluyor malum bende o şekilde oynuyorum 🙃

S23FE alan kişiye neden aldın demem, her iki cihaz da mükemmel ve sahibini ilk 3 yıl içinde üzmez.

Bazı insanlarda marka takıntısı olabilir, hak veririm çünkü bir deneyim ve tecrübe vardır.

Tek yorumum hangi cihazı alırsa alsın pişman olmaz.

S23 FE hızlı şarjda üzer ve 4500 mAh batarya oyun için yetersiz ve One UI gibi dolu arayüz MIUI, ColorOS'ya da HyperOS gibi boş arayüzlerden daha çok güç tüketiyor.

Tamam arkası cam olan tüm cihazlar premium o zaman. Arkadaş gidip ikinci el iPhone XS Max alsın o zaman.

Konuyu çaptırma plastik ile alüminyum+ camı kıyaslayamazsın hangisi daha kaliteli gelir.
Ben malzeme kalitesinden bahsediyorum.

S23 FE hızlı şarjda üzer ve 4500 mAh batarya oyun için yetersiz ve One UI gibi dolu arayüz MIUI, ColorOS'ya da HyperOS gibi boş arayüzlerden daha çok güç tüketiyor.

Pil performansı sadece batarya kapasitesine bağlı değildir. iPhone 15 Pro Max 4422 mAh bataryasına rağmen 5000 mAh bataryalı S24 Ultra'dan daha iyi pil ömrü sunuyor. Çipin verimliliği de çok önemli.

Konuyu çaptırma plastik ile alüminyum+ camı kıyaslayamazsın hangisi daha kaliteli gelir.
Ben malzeme kalitesinden bahsediyorum.
Hocam ama yazılım kararlılığı olarak Samsung daha iyi değil mi? Günümüzde bile Xiaomi için hala yazılım hataları konuları sıkça açılırken Samsung için ya eski telefonlarda oluyor, diğer türlü çok az.

Pil performansı sadece batarya kapasitesine bağlı değildir. iPhone 15 Pro Max 4422 mAh bataryasına rağmen 5000 mAh bataryalı S24 Ultra'dan daha iyi pil ömrü sunuyor. Çipin verimliliği de çok önemli.

Linux'un üstünde Android Android'in üstünde One UI çalışıyor ve One UI sistemde en kötü 26 GB yer kaplıyor.
Ve iOS gibi düşük RAM de kurtarmıyor

Ve Exynos SoC'ler kesinlikle verimli değil.

Exynos 2400 verimli gibi ama

Ben de ufaktan genel görüş yapayım o zaman:

-Oyun oynatma konusunda S23FE Pubg'de 60FPS alıyor. X6 Pro 90 , S22'de 60 alıyor dostlar.
-Şarj konusunda S23FE Orta parlaklıkta , Akıcı-Aşırı ayarda 100den 0a 7-8 saatte iner diye düşünüyorum. X6 Pro 9-10 Saati çok rahat gösterir diye tahmin ediyorum. S22 ise 4-5 saat dayanır.
-Kamera konusunda S22 en iyisidir diye tahmin ediyorum. S23FE ikinci sırada , X6 Pro ise 3de diye düşünüyorum. Fakat üçününde kamerası normal ışık altında üzmez.
-Gövde olarak , S23FE çok premium hissettirmiyor. Yukarıda da dediğim gibi A74 yerine S23FE olarak çıkmış bir cihaz. X6 Pro zaten plastik. S22 en premium hissettireni
-Yazılım konusunda S23FE ve S22 en iyisi diye düşünüyorum. Burası kısmen kişisel zevk. Bu yüzden benim yorumlamam çok doğru olmaz fakat , yine de OneUI çok daha rahat hissettirir diyebilirim.

Özet ise , Üç cihazda seni üzmez fakat S23FE ile X6 arasındayım. Ama ağırlıklı olarak oyun oynayacağın için X6 Pro tercih etmen senin için çok daha iyi olur.

Hayırr , S24 Ultra 28 saat kadar gidiyor hocam. Eğer instagramdaki videolar yalan değilse , 28 saati geçtiği gözüküyor.

Hocam geçmiş olsun, vallahi canımızın bir kıymeti yok. İşten eve kendimi atıyorum bazen şarj az oluyor malum bende o şekilde oynuyorum 🙃
Olsun hocam. Canınız herşeyden kıymetli. Fakat yeni nesil bataryalrada bu patlama olayları eskiye göre azaldığı için rahat olabilirisniz :)

Bu arada kutu içeriği olarak X6 Pro çok avantajlı. Hem de hızlı şarj olarak da X6 ço daha avantajlı.

Hayırr, S24 Ultra 28 saat kadar gidiyor hocam. Eğer Instagram'daki videolar yalan değilse, 28 saati geçtiği gözüküyor.

İnternette güvenilir içerik üreticilerinin drain testlerine bakabilirsiniz. Hepsini 15 Pro Max kazanıyor. Şu an konumuz zaten bu değil o yüzden bunu tartışmayalım.

İnternette güvenilir içerik üreticilerinin drain testlerine bakabilirsiniz. Hepsini 15 Pro Max kazanıyor. Şu an konumuz zaten bu değil o yüzden bunu tartışmayalım.
Haklısınız hocam.

Ben de ufaktan genel görüş yapayım o zaman:

-Oyun oynatma konusunda S23FE PUBG'de 60FPS alıyor. X6 Pro 90, S22'de 60 alıyor dostlar.
-Şarj konusunda S23FE orta parlaklıkta, akıcı-aşırı ayarda 100'den 0A 7-8 saatte iner diye düşünüyorum. X6 Pro 9-10 saati çok rahat gösterir diye tahmin ediyorum. S22 ise 4-5 saat dayanır.
-Kamera konusunda S22 en iyisidir diye tahmin ediyorum. S23FE ikinci sırada, X6 Pro ise 3'te diye düşünüyorum. Fakat üçününde kamerası normal ışık altında üzmez.
-Gövde olarak, S23FE çok premium hissettirmiyor. Yukarıda da dediğim gibi A74 yerine S23FE olarak çıkmış bir cihaz. X6 Pro zaten plastik. S22 en premium hissettireni.
-Yazılım konusunda S23FE ve S22 en iyisi diye düşünüyorum. Burası kısmen kişisel zevk. Bu yüzden benim yorumlamam çok doğru olmaz fakat, yine de One UI çok daha rahat hissettirir diyebilirim.

Özet ise, üç cihazda seni üzmez fakat S23FE ile X6 arasındayım. Ama ağırlıklı olarak oyun oynayacağın için X6 Pro tercih etmen senin için çok daha iyi olur.

Ekrana hiç değinmemişsiniz hocam. X6 Pro daha büyük ve daha yüksek PPI değerine sahip bir ekran ile geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı