Santral Mesafesi ve VDSL Geçiş Sorunu

Enzell

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bir köyde oturuyorum ve ADSL2+ 16 Mbps hıza sahibim. Santral mesafeme 700 metre demişler bu yüzden VDSL'ye geçiş yapamıyorum ancak santral dedikleri şu beyaz/gri eski kutu 90 metre yakınımda :rolleyes: Bu kutuya nakil alabilir miyim veya her bu kutular santral midir? Ayrıca bunu yaparsam hızım değişir mi acaba? Şu an bağlı olduğum değerler:
45015758_742954626055016_689905974055534592_n.png
hatdeger.PNG

@Cleante

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var. Bende VDSL geçmek istiyorum ve mesafeden dolayı işlemlerim iptal ediliyor.Mesafe varise nasıl 24 Mbps destekliyor akıl erdiremiyorum.

Bende de aynı sorun var. Bende VDSL geçmek istiyorum ve mesafeden dolayı işlemlerim iptal ediliyor.Mesafe varise nasıl 24 Mbps destekliyor akıl erdiremiyorum.
Bende de aynen öyle. Şu saha dolabına nakil almak istiyorum ama nasıl yapacağım?

Merhaba arkadaşlar ben bir köyde oturuyorum ve ADSL2+ 16 Mbps hıza sahibim. Santral mesafeme 700 metre demişler bu yüzden VDSL'ye geçiş yapamıyorum ancak santral dedikleri şu beyaz/gri eski kutu 90 metre yakınımda :rolleyes: Bu kutuya nakil alabilir miyim veya her bu kutular santral midir? Ayrıca bunu yaparsam hızım değişir mi acaba? Şu an bağlı olduğum değerler:Eki Görüntüle 339940Eki Görüntüle 339939
@Cleante
Bende aynı dertten muzdaripim. Bi çare bulunursa fena olmaz bir de üstteki o sayfaya nasıl erişim sağladın?

Santral dedikleri köy merkezlerine koydukları büyük pano evin önündeki değil
Köyün merkezinde öyle bir kutu bulunmuyor. Varsa da ben nerede bulamadım...
Santral dedikleri köy merkezlerine koydukları büyük pano evin önündeki değil
Köy merkezinde bulunan evlere altyapı sorgu yaptığım zaman ADSL çıkıyor ancak şu eski dolaba yakın olan evler HİPERNET çıkıyor ve bunlar köy merkezine 800 metre :) Bu işte bana 100 metre yakın olan arkadaş. Kısa süre önce bu arkadaşa siyah bir kablo çekildi yerin altından.
adm33.jpg

Son düzenleme:
En sağlıklı olanı ilk VDSL'i deneyin, olmazsa ADSL ile yolunuza devam edin, VDSL 400-500 metreden sonra sıkıntı çıkarmaya gebe, mesafeye aşırı duyarlı.
Bu bana yakın olan kutuya geçsem mi acaba? Santrale uzak bu kutuya yakın olanlarda hipernet çıkıyor :saçma:

Hattınız hangi saha dolabına bağlı ise oradan hizmet alırsınız, farklı dolaba taşınma ihtimali çok düşük.

Santralden attığınız dolaba kadar bakır kablo gelir, ardından dolap dağıtıcı görevi görerek evlere hizmet verir.

Yeni nesil kabinlerde santral ile dolap arası fiber kablo vardır, dolap ile ev arası gene bakır kablodur ama üstte yazdığım sistemden daha verimli ve hızlıdır.

Dolap bu ise ADSL daha mantıklı bir seçim olur. Zira mesafe engeli devreye girecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı