Sesimi kullanarak bir şeyler başarmak istiyorum

bymyself

Centipat
Daha fazla  
Herkes ses tonumu çok övüyor. Hocalarım bu yüzden şiir gösterisine beni de dahil etmişlerdi. Bende o günden beri sesimi nasıl kullanacağımı düşünüyorum. Türk rock sektöründe solist olma, belgesel anlatıcısı olmak gibi hayallerim var ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sizce sesimi ve tonlamalarımı nasıl geliştirebilir ve nerelere başvurarak sesimi kullanabilirim?

Hocam internette şan dersi ile ilgili içerikleri takip edebilirsiniz, onları taklit etmeniz, anlattıklarını denemeniz veya bir şan kursu almak iyi olacaktır.

Herkes ses tonumu çok övüyor. Hocalarım bu yüzden şiir gösterisine beni de dahil etmişlerdi. Bende o günden beri sesimi nasıl kullanacağımı düşünüyorum. Türk rock sektöründe solist olma, belgesel anlatıcısı olmak gibi hayallerim var ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sizce sesimi ve tonlamalarımı nasıl geliştirebilir ve nerelere başvurarak sesimi kullanabilirim?
Şan dersi yanına diksiyon dersi alınırsa, seslendirme sanatçıları gibi denemeler yapıp internette yayınlayarak deneyebilirsin kendini. Oyuncu sendikası dahilinde seslendirmeciler vardı sanırım, biraz araştırabilirsin. Hizmet satan websitelerinde, eğer her şey yolunda giderse iyi bir ekipman kurarak para kazanabilirsin - tabi oturduğun yere bağlı olarak geceleri çalışman ve ses yansımaları planlanmış bir oda yapman da gerekebilir ekipman yanında. İleri seviyede, başka dilleri de katabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı