Sınıfta kaldım

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
21 yaşındayım ve mimari restorasyon bölümü kazanmıştım bu sene. Şu an kaldığım dersler çok ve ortalamayı toparlayamayacağım, çok yüksek ihtimal sınıfta kaldım ve seneye de aynı bölümü okumak istemiyorum.

Bir yandan bırakmak da istemiyorum özleyeceğim çok şey var burada, en basitinden aile evinden uzakta kendi ayaklarının üzerinde durmanın verdiği bir mutluluk ve bazı anılar vb. gibi fakat bu bölüme de devam edemiyorum, ne yapsam bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maneviyat olarak anıları mutluluğu tekrar kendin olusturabılırsın ve anılar mutluluklar hep böyle kalacak diye bir şey yok. Bu konuda önemli olan sevdiğin bölümü okuyup devam etmen. Çünkü seçtiğin bölüm hayatına yön verecek. Tekrar sınavı çalış gir seviğin istediğin şehir dışından bölümü yaz yıne aynı mutluluğu edinmiş olursun.

Ayrı evde olduğunu varsayacağım. Okumak ve verilen eğitim yerine üniversitedeki ortam ilgini çekmiş gibi görünüyor. Bu durumda okumanı önermiyorum. Hala bulunduğun yerde kalmak, ayrı yerde yaşamayı sürdürmek istiyorsan kendine iş bulup çalışmak en iyisi olacaktır. Hayatında kaygı oluşacağını düşünüyorsan veya bir takım şeylerde karamsarlığa kapılıyorsan hemen psikiyatriste ondan sonra ise psikoloğa başvur. Eğer ben ders çalışmak istiyorum diyorsan ve ailen seni maddi olarak destekleyecek ise sınava tekrar çalış ve istediğin bölüm doğrultusunda yeni bir üniversite kazan. Hayatında bölüm ve kariyer doğrultusunda amacın yoksa, bu amacı edinebilmek için mevcut üniversitende bulunan, sana rehber olacak bir öğretim görevlisi veya psikoloğa danışmanı tavsiye ederim.

Ayrı evde olduğunu varsayacağım. Okumak ve verilen eğitim yerine üniversitedeki ortam ilgini çekmiş gibi görünüyor. Bu durumda okumanı önermiyorum. Hala bulunduğun yerde kalmak, ayrı yerde yaşamayı sürdürmek istiyorsan kendine iş bulup çalışmak en iyisi olacaktır. Hayatında kaygı oluşacağını düşünüyorsan veya bir takım şeylerde karamsarlığa kapılıyorsan hemen psikiyatriste ondan sonra ise psikoloğa başvur. Eğer ben ders çalışmak istiyorum diyorsan ve ailen seni maddi olarak destekleyecek ise sınava tekrar çalış ve istediğin bölüm doğrultusunda yeni bir üniversite kazan. Hayatında bölüm ve kariyer doğrultusunda amacın yoksa, bu amacı edinebilmek için mevcut üniversitende bulunan, sana rehber olacak bir öğretim görevlisi veya psikoloğa danışmanı tavsiye ederim.
Evet dediğiniz gibi, okumayı ikinci plana atıp daha çok üniversite ortamı ve yaşadığım tecrübelere ilgiliydim. Ama ayriyeten şunu öğrendim üniversitede arkadaşlıkların çoğu sahte ve iki yüzlü insanlarmış, çoğu kişiyle iletişimi kestim ve bölümü de bir türlü sevemedim çabaladım ama pes ettim.

Bölümü bırakmayı düşünüyorum ailemin daha destek vereceğini hiç sanmıyorum ve çalışmaktan başka bir seçeneğim de yok gibi duruyor. Ama buraya şehir dışına geldiğimden beri nasıl desem o öğrenci olmanın verdiği özgürlük ve rahatlık anlatılamaz bir tarif ama işte her güzel şeyin bir sonu oluyor maalesef. Psikiyatri ye gitmeyi ileride ben de düşünüyorum en azından derdimi anlatıp fikir alabileceğim insanlarla konuşmak falan istiyorum.

0.92 ortalamam var ve 2 hafta sonra finaller başlıyor. Bu ortalamayı kurtarma ihtimalim yok değil mi? Hatta derslere girmesem mi daha?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı