Thermalright Phantom Spirit 120 SE ile Ryzen 7500F sıcaklıkları normal mi?

Nihai

Centipat
Daha fazla  
Merhaba! Umarım konuyu doğru yerde açmışımdır. Ben ilk defa bir dizüstü bilgisayardan masaüstüne geçiş yaptım ve hazır olarak bu sistemi alıp Thermalright Phantom Spirit 120 SE taktım. Hazır sistemin kasa konfigürasyonu açısından XPG Valor Air tercih ettim ve soğutucu fanlarından bir tanesi Corsair RAM çubuğunun üzerine geldiği için birkaç milimetre yükselttim. İlk masaüstü deneyimim olduğundan sıcaklıklar konusunda neredeyse hiçbir şey bilmiyorum ve deneyimli arkadaşlarımızın yorumlamasını rica edeceğim. AIDA64 testi ekran görüntüsü ektedir.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-05-04 012154.png
    Screenshot 2024-05-04 012154.png
    52,2 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba! Umarım konuyu doğru yerde açmışımdır. Ben ilk defa bir dizüstü bilgisayardan masaüstüne geçiş yaptım ve hazır olarak bu sistemi alıp Thermalright Phantom Spirit 120 SE taktım. Hazır sistemin kasa konfigürasyonu açısından XPG Valor Air tercih ettim ve soğutucu fanlarından bir tanesi Corsair RAM çubuğunun üzerine geldiği için birkaç milimetre yükselttim. İlk masaüstü deneyimim olduğundan sıcaklıklar konusunda neredeyse hiçbir şey bilmiyorum ve deneyimli arkadaşlarımızın yorumlamasını rica edeceğim. AIDA64 testi ekran görüntüsü ektedir.
OCCT'den cpu testi yapabilir misin?

İndirdikten sonra Stability'den CPU'ya gel. Data set'i small yapıp 10 dakikalık test yap ss at.

OCCT testi veya başka bir test yapabilirmisin? Ayrıca herhangi işlemci odaklı bir oyunda sıcaklıklar nasıl Afterburner ile onun da SS'ini atarsan sevinirim. Ayrıca boştaki sıcaklıkları atmışsın galiba AIDA64'e pek hakim değilim, boştaki sıcaklıklar önemli değil şuanki durumda.

OCCT'den cpu testi yapabilir misin?
OCCT testi veya başka bir test yapabilirmisin?
OCCT testini nasıl yaptığım ve sonuçları ekte. Garip bir şekilde sol üstte gördüğüm sıcaklık değeri sonuç değerinden 1-2 derece aşağıda seyretmişti test boyu.

Ayrıca herhangi işlemci odaklı bir oyunda sıcaklıklar nasıl Afterburner ile onun da SS'ini atarsan sevinirim.
League of Legends sayılır mı? Rekabetçi FPS sevmiyorum da.

Ayrıca boştaki sıcaklıkları atmışsın galiba AIDA64'e pek hakim değilim, boştaki sıcaklıklar önemli değil şuanki durumda.
Yok hocam 10 dakika stres testinden sonraki ekran görüntüsü o, max değerlere ve sağ alttaki sayaca bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-05-04 091322.png
    Screenshot 2024-05-04 091322.png
    80,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot 2024-05-04 092631.png
    Screenshot 2024-05-04 092631.png
    154,4 KB · Görüntüleme: 27
Gayet iyi duruyor o zaman. Data set falan ayarlarını bilen birisi daha iyi yorum yapabilir ama eğer normal ayarlar buysa gayet iyi. Zaten Phantom Spirit 120 SE fiyatına göre çok çok iyi bir soğutucu ileride Ryzen 7000 serisinden devam etseniz bile hepsini soğutur şuan.

Güzel sonuç. Güle güle kullanın.

Gayet iyi duruyor o zaman. Data set falan ayarlarını bilen birisi daha iyi yorum yapabilir ama eğer normal ayarlar buysa gayet iyi. Zaten Phantom Spirit 120 SE fiyatına göre çok çok iyi bir soğutucu ileride Ryzen 7000 serisinden devam etseniz bile hepsini soğutur şuan.
Data set small olursa daha çok zorlar işlemciyi.

Bende geçen hafta aldım 5600 ile kullanıyorum fakat bence fazla sıcak çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı