Gıda Trendline Kuzu Etli Kedi Maması 4 kg 140 TL

1703237646582.png

Şimdi aldım teşekkürler. 😍

Mamanın kalitesi nasıl?
Sokak kedileri için güzel ancak ev kedinize almanızı tavsiye etmem. Düşük kalite mamalar ileride çok fazla sağlık sorununa sebep oluyor
Edit: içerisinde tuz bulunuyor. Tuz kediler için oldukça zararlı, ileride böbrek yetmezliğine yol açabilir. Sokak kedileri ortalama 2-3 yıl yaşadığı için pek problem olmaz ama ev kedileri 15 yıl yaşadığı için. 5-6 yaşından sonra böbrek sorunlarına yol açması muhtemel

Edit 2 : Sokak kedileri zaten ya çöpten yemek bulur, ya fare avlar, ya insan yemeği artıklarını yer ya da bazı insanlar salamla vs besler. En kötü mama bile diğer seçeneklerden daha iyidir. Ben genelde sokak kedilerine mystic yavru kedi maması veriyorum. İçeriği fiyatına göre çok güzel. Açıktan 80tlye alıyorum. Açıktan diğer mamalar 70 TL gibi fiyattan satılıyor bu yüzden mystic tercih ediyorum ama illa bunu alın demiyorum. Kg fiyatına göre tercih edin. Burada kg fiyatı 35 TL olması çok uygun, tercih edilir
Ama sokak kedilerini besleyecekseniz yavru maması alırsanız daha iyi olur. Kalorisi yüksek olduğu için daha besleyici oluyorlar. Sokak kedileri de her an mamaya erişimi olmadığı için kalorisi yüksek mama daha iyi oluyor. Kısır mama tavsiye etmem kalorisi düşük olduğu için

Son düzenleme:

Geri
Yukarı