Üniversite öğrencisinin aylık gideri ne kadardır?

berelp

Picopat
Daha fazla  
İyi günler hocalarım, sorum başlıktaki gibidir. Eskişehir'de okumayı ve yurtta kalmayı düşünüyorum. Arkadaşlarımla kahve içip, PlayStation cafelerde takılmak, barlarda eğlenmek isteyen biriyim. Aylık giderim ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine ek bir burs ya da yarı zamanlı çalışma tarzı bir gelir kaynağı bağlamazsan hiç takılmayı eğlenmeyi hesaba katma bence, standart öğrenci modunda kal. O haliyle de 3-5 rahat giderin olur. Ha dediğin zımbırtılara saracaksan en azından 3'le çarp. (Yurt ücreti, kıyafet alımı gibi tekil masraflar dahil değil.)

Samsunda bir ev arkadaşı ile 1+1 evde kalıyorum, kira ve faturalar dahil aylık 4500₺ gibi bir maliyetim var. Tabi ben her öğünde makarna yiyorum ve ot gibi yaşıyorum, bundan fazlasına ihtiyaç duyarsınız muhtemelen. Eskişehirde ortalama kira bedelinin de daha yüksektir muhtemelen.

İyi günler hocalarım, sorum başlıktaki gibidir. Eskişehir'de okumayı ve yurtta kalmayı düşünüyorum. Arkadaşlarımla kahve içip, PlayStation cafelerde takılmak, barlarda eğlenmek isteyen biriyim. Aylık giderim ne kadar olur?

Benim 10k yurt ve yemek hariç.

Not para bazı aylar artıyor bazı aylar az geliyor okuduğun bölüme aldığın telefon faturası spor salonu derken zaten günümüzde binlerce lira gidiyor.

meraba 20k.

Kyk yurdunda falan kalmıyorsan 3 5k lar hayal rakamlar. Akşam yemeği en az 150 - 200 tl arası 30 gün boyunca tek öğün yesen bile 6k sadece yemek masrafı. Alkol sigara kullanıyorsan zaten iyi bir gelirin olması gerekiyor. İstanbulda kira yurt ev okul masraflarıda yüksek 15 17 arası aylık giderin oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı