USB'ye kalıcı Linux Fedora nasıl kurulur?

Arkadaşlar USB'ye kalıcı Linux Fedora kurmak istiyorum ne yapabilirim?

İkinci bir USB'ye veya varsa ikinci bir diske Ventoy kurup Fedora ISO'sunu içine atıp boot ederek kurulum aşamasında disk yönetimi kısmında USB'yi seçip kurulumunu yapabilirsin.

SSD'yi bölsem olur mu hocam?

Ventoy, Rufus ve etcher çözümlerinde yapamazsın. Bu çözümler direkt fiziksel diski biçimlendiriyor. UNetbootin gibi çözümler belki işini görebilir.

Ventoy, Rufus ve etcher çözümlerinde yapamazsın. Bu çözümler direkt fiziksel diski biçimlendiriyor. UNetbootin gibi çözümler belki işini görebilir.

Hocam bu gidişle beni dualboot yapma yoluna götürüyor galiba dualboot yapacağım, hocam da dualboot yapmak istemememin sebebi PC'yi biri kullanınca başlangıçta bune derler diye yapmak istemiyorum dualboot menüsünü atlama var mı hocam?

Hocam bu gidişle beni dualboot yapma yoluna götürüyor galiba dualboot yapacağım, hocam da dualboot yapmak istemememin sebebi PC'yi biri kullanınca başlangıçta bune derler diye yapmak istemiyorum dualboot menüsünü atlama var mı hocam?

Dualboot kurulumdan sonra Windows Boot Manager'ı geri 1. Sıraya getirirsin ve Linux'a BIOS üzerinden girersin ya da Linux'un Boot Manager'ını düzenleyip Windows'u varsayılan yaparsın ve kullanmak isteyen kullanıcı boot sürecinde bir şeye dokunmadığında Windows açılır.

Dualboot kurulumdan sonra Windows Boot Manager'ı geri 1. sıraya getirirsin ve Linux'a BIOS üzerinden girersin ya da Linux'un Boot Manager'ını düzenleyip Windows'u varsayılan yaparsın ve kullanmak isteyen kullanıcı boot sürecinde bir şeye dokunmadığında Windows açılır.

Tm hocam şimdi o zaman dualboot yapacağım sağ olun.

Dualboot kurulumdan sonra Windows Boot Manager'ı geri 1. Sıraya getirirsin ve Linux'a BIOS üzerinden girersin ya da Linux'un Boot Manager'ını düzenleyip Windows'u varsayılan yaparsın ve kullanmak isteyen kullanıcı boot sürecinde bir şeye dokunmadığında Windows açılır.
GRUB menusunde Windows'u en üste almanın yolu var mı?

Tm hocam şimdi o zaman dualboot yapacağım sağ olun.

Bu arada Fedora'yı dualboot kurmak acemi biri için uğraştırıcı olabilir. Kurulum aracı dualboot destekleyen bir dağıtım tercih etmeniz daha iyi olur eğer çok bir Linux deneyiminiz yoksa.

GRUB menusunde Windows'u en üste almanın yolu var mı?

Evet var.

Yeni konular

Geri
Yukarı