Uydu alıcısı nasıl seçilir?

Ramisha1

Picopat
Zamanında oldukça popüler olup. Şimdilerde ise dahili uydu alıcıları sayesinde pek gerek görmediğimiz harici uydu alıcıları için minik bir rehber hazırladım.

1- ilk olarak direkt kullanıcıya ürünü satmak için yalan söyleyenler; bunlar daha çok, örnek veriyorum X marka bir uydu alıcısını almanız için ilanlarında "şifre çözücülü" veya "şifreli kanal izleme özellikli" gibi yanıltıcı başlıklarla insanları kandırmaya çalışırlar. Bu tarz ürünlerden kesinlikle uzak durunuz. Zira öyle bir şey pek de mümkün değil.

2- eğer evinizde çok yüksek hızda bir internet bağlantısı yoksa kesinlikle dahili IPTV programı bulunan uydu alıcısı almanıza gerek yok. Ayrıca işin legallik boyutu da cabası.

3- "yabancı kanalları uydu üzerinden izleyebilirsiniz" diyorsa ve size herhangi bir detay vermiyorsa bilin ki %100 olarak yabancı kanalları izleyemeyeceksiniz. Zira çanak anteniniz Türksat uydusuna göre yönlendirilmiş konumdadır. Tabii ki gerekli ayarlamaları yaparak izleyebilirsiniz.

Son olarak şunu söylemeliyim ki; hiçbir decoder kullanmadan şifreli kanalları şifresiz izlemek gibi bir olay yoktur. Çok nadiren bu tarz olaylar olsa bile fark edildiğinde yayın kesilir. Ayrıca şifreli kanalları ücretsiz izletebildiğini söyleyen uydu satıcıları da muhtemelen kısa günün karını sizden çıkarmaya çalışıyordur. Uzun lafın kısası; zamanında herkesin evlerinde bulunan bu basit teknolojik aletler, artık sadece bazı düzenbazların "şifre kırıcılı" tarzı sahte özellikler tamamen bilgisiz ve yaşlı kesmi hedef almaktadır. Bu rehberi hazırlamamdaki tek amaç, "şifre kırıcılı uydu alıcısı aldım ama dolandırıldım" gibi konular açılmadan bu kurnaz satış stratejisinin önüne geçmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı