Web sitesi domaini nasıl alınır?

• Konuyu başlatan KeJi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

KeJi

Decapat
Daha fazla  
Aklımda çok soru var. Çok araştırdım ama sanki herkes farklı bir şey söylüyor gibi. Ben de buraya yazmak istedim. Sadece kendim için bir websitesi yapmayı düşünüyorum. Ancak yapsam da domain alma veya hosting olayları çok pahalı. Bu normal bir şey mi yoksa farklı bir yol vb gibi bir şey var mı?

Aklımda çok soru var. Çok araştırdım ama sanki herkes farklı bir şey söylüyor gibi. Ben de buraya yazmak istedim. Sadece kendim için bir websitesi yapmayı düşünüyorum. Ancak yapsam da domain alma veya hosting olayları çok pahalı. Bu normal bir şey mi yoksa farklı bir yol vb gibi bir şey var mı?

Domainler pahalı değil ama hosting duruma göre pahalı.
Bir tane sistemi kendi hostingin olacak şekilde kurabilirsin.
Tabii bu sistem 24 saat çalışacak bir sistem olmalı.

İkisini de ücretsiz elde edebileceğin yöntemler var. Ufak işler için kullanacaksan her türlü işini görecektir bu ücretsiz yöntemler.

Kendimce beni tanıtan mini bir blog sayfası yapmayı düşünüyorum
Tamam yapabileceğin dolu yöntem var.

Infinityfree üzerinden ücretsiz hostingi alırsın. Freenom üzerinden ücretsiz domainini alırsın. Bunları bağlar kullanırsın. İçine de atacağın dosyaları atarsın, eğer siteyi kodlamasını da bilmiyorsan hazır templateler var. Onları indirip textleri değiştirirsin sadece.

Bundan çok daha iyi bir yöntem Github Pages kullanmak. Sadece kendini tanıtacağın bir siteyse orayı da kullanabilirsin. Çok daha iyi olur hatta, daha da kolaydır.

Tamam yapabileceğin dolu yöntem var.

Infinityfree üzerinden ücretsiz hostingi alırsın. Freenom üzerinden ücretsiz domainini alırsın. Bunları bağlar kullanırsın. İçine de atacağın dosyaları atarsın, eğer siteyi kodlamasını da bilmiyorsan hazır templateler var. Onları indirip textleri değiştirirsin sadece.

Bundan çok daha iyi bir yöntem GitHub pages kullanmak. Sadece kendini tanıtacağın bir siteyse orayı da kullanabilirsin. Çok daha iyi olur hatta, daha da kolaydır.

Kodlamayı biliyorum az çok. Flutter ile halletmeye çalışacağım. GitHub dikkatimi çekti onu incelicem birazdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı