Xbox One veya One S alınır mı?

Xbox kontrolcüsü ve xCloud al konsol olmadan tablet, Android TV, telefonunda takıl eğer internetin iyiyse.

Xcloud Türkiye de yok maalesef, vpn ile kullanılıyor ama stabil değil telefonda kopmalar gecikmeler oluyor pcde bir tık daha iyi internet sağlayıcısına göre, Android TV ye vpn yüklerse bir ihtimal ama tel yada pc den daha sorunlu olur.

Online oyunlar oynuyorum genelde.
O halde oynayacağım her oyun zaten her iki konsolda da var demek oluyor bu. Orijinal Xbox One modelini Kinect sensörü kullanmayacaksan gerek yok. Xbox One S modeli hem daha küçük, hem de aynı güçte bir oyun konsolu.

Xbox Game Pass Ultimate ile canın sıkıldıkça çeşit çeşit oyun da oynayabilirsin. Bu arada yeni nesil odaklı oyunlarda artık 720p Native olacak şekilde çalıştırıyor konsol. Ayrıca halen daha Series X/S ile aynı işletim sistemi güncellemelerini alıyor.

Ama bütçe olarak çıkabiliyorsan Xbox One X veya Series S almanı kesinlikle tavsiye ederim. Ama dediğim gibi çıkabiliyorsan. Çıkamıyorsan Xbox One S.

Not: Orijinal Xbox One + Kinect set sahibiyim.

Bu tercihe bağli bir şey olmak ile birlikte benim şahsi fikrimce onun yerine dengi olan PlayStation alınması daha mantıklıdır.

Merhaba, iyi geceler. Xbox One, One S arasında kaldım. Exclusive oyun takıntım yok. Sizce PS4 mü? Xbox One mi? Online oyunlar oynuyorum genelde.
Ps4 öneririm ve ps4’te game pass gibi sistem var. Ps plus Deluxe yıllık 2740 TL. Game pass Ultimate yıllık 2520 TL. Ps plus’ta gerçekten güzel oyunlar var bence iki tane aboneliğin kütüphanesine bakıp karar vermen lazım.

Merhaba, iyi geceler. Xbox One, One S arasında kaldım. Exclusive oyun takıntım yok. Sizce PS4 mü? Xbox One mi? Online oyunlar oynuyorum genelde.
Exculesive oyun takıntın yoksa One S zaten daha mantıklı bir tercih. PS konsollarının artısı özel oyunları oluyor zaten bunun dışında Xbox daha işlevsel oluyor. Neredeyse herkes buna Gamepass yönünden bakıyor fakat Xbox'ın geriye dönük uyumluluk desteği ve resmi emulatör desteği var. Bu sayede PS4'te oynayamayacağınız binlerce oyunu oynayabilecekseniz. Geriye dönük uyumlu olan Xbox 360 oyunları zaten çok ucuz çoğunu indirimde 5-10 liraya buluyorsunuz emulatör ile oynanan oyunlar zaten bedava. Güncel oyunları da gamepass ile oynarsınız zaten. İleri zamanlarda Series X/S konsollarından birini alırsanız da Fps boost ile destekleyen aynı oyunları 60 Fps oynarsınız.

Alınır fakat konsol oynamaktan keyif alıyorsan. Yoksa gerek de yok.
Masaüstü topla o fiyata ya da oyun bilgisayarı al.

Dostum en az 20.000k bütçem yok ve zaten bilgisayarım var, konsolu da biraz keyif için biraz da elim daha yatkın o yüzden alıyorum.

Exculesive oyun takıntın yoksa One S zaten daha mantıklı bir tercih. PS konsollarının artısı özel oyunları oluyor zaten bunun dışında Xbox daha işlevsel oluyor. Neredeyse herkes buna Game Pass yönünden bakıyor fakat Xbox'ın geriye dönük uyumluluk desteği ve resmi emulatör desteği var. Bu sayede PS4'te oynayamayacağınız binlerce oyunu oynayabilecekseniz. Geriye dönük uyumlu olan Xbox 360 oyunları zaten çok ucuz çoğunu indirimde 5-10 liraya buluyorsunuz emulatör ile oynanan oyunlar zaten bedava. Güncel oyunları da Game Pass ile oynarsınız zaten. İleri zamanlarda series x/s konsollarından birini alırsanız da FPS Boost ile destekleyen aynı oyunları 60 FPS oynarsınız.

Sağ olun hocam, dediğiniz gibi ileride series s/x e geçebilme ihtimalim de var.

PS4 öneririm ve PS4'te Game Pass gibi sistem var. PS Plus Deluxe yıllık 2740 TL. Game Pass Ultimate yıllık 2520 TL. PS Plus'ta gerçekten güzel oyunlar var bence iki tane aboneliğin kütüphanesine bakıp karar vermen lazım.

PS4 bütçemi biraz aşıyor.

Benzer özellikte cihazlar, özel oyun sebebi ile PS4 öneririm.

"Özel oyun takıntım yok"

Bu tercihe bağli bir şey olmak ile birlikte benim şahsi fikrimce onun yerine dengi olan PlayStation alınması daha mantıklıdır.

Donanım olarak dengi ama fiyat olarak çok da dengi değil hocam :D

O halde oynayacağım her oyun zaten her iki konsolda da var demek oluyor bu. Orijinal Xbox One modelini kinect sensörü kullanmayacaksan gerek yok. Xbox One S modeli hem daha küçük, hem de aynı güçte bir oyun konsolu.

Xbox Game Pass Ultimate ile canın sıkıldıkça çeşit çeşit oyun da oynayabilirsin. Bu arada yeni nesil odaklı oyunlarda artık 720p native olacak şekilde çalıştırıyor konsol. Ayrıca halen daha series x/s ile aynı işletim sistemi güncellemelerini alıyor.

Ama bütçe olarak çıkabiliyorsan Xbox One X veya Series S almanı kesinlikle tavsiye ederim. Ama dediğim gibi çıkabiliyorsan. Çıkamıyorsan Xbox One S.

Not: Orijinal Xbox One + kinect set sahibiyim.

Ben de böyle düşünüyorum, dediğiniz gibi Xbox One X ya da Series S modeline de gecebilirim.

Xbox kontrolcüsü ve xCloud al konsol olmadan tablet, Android TV, telefonunda takıl eğer internetin iyiyse.

Internetim orta derecede hocam, ama bildiğim kadarıyla xCloud ülkemizde bulunmuyor.

Geri
Yukarı