Yeni alınan iPhone 14'te hayalet ekran oluyor

XKenshi

Picopat
Daha fazla  
iPhone 14 daha 2 gün önce aldım ekranın sağ üstündeki internet ve pil simgesi sağ üstten aşağı kaydırınca dikkatli bakarsam görünüyor. Bir başkasının iPhone 11'inde denedim aynı sorun yoktu. Bu artar mı ya da bir problem yaratır mı?

iPhone kalitesi hocam, bir yetkili servise gösterin ama pek ilgilenmezler diye düşünüyorum.
Apple firması ile alakalı pek bilginiz yok. Tabikide ürün sorunluysa ilgilenirler. Hatta arttırıyorum 2014 yılında 4300₺'ye aldığım MacBook bir kaç gün sonra sabah kalktığımda açılmıyordu, servise gönderdim ve anakart yanmış dediler. 1 hafta önce 4300₺'ye aldığım MBP cihazıma 1 hafta sonra 3600₺ değerinde parça değişimi yaptılar ve bir kaç gün içerisinde bana geri kargoladılar. Aynı cihaza 2016'da gazlı içecek döktüm, tamamen kullanıcı hatasıydı. Gönderdim klavye ve klavyenin bağlı olduğu paneli değiştirerek yine benden para almadan tamir ettiler. Ayrıca bu bahsettiğim 2014 yılında almış olduğum MBP cihaz hala masamın üzerinde ve tarayıcı tabanlı işlemlerin hepsini bu cihazdan yapıyorum. Ama bu geçen 10 yılda ne hikmetse 5 tane Windows tabanlı laptop geldi geçti, ortada vidası bile kalmadı o 5 laptopun. Çöpe attığım bile var. Yani Apple'ın kalitesi ve servis süreçleri ile alakalı pek bilginiz yok, yaptığınız yorumdan anlaşılan bu.

Şunuda belirtmek istiyorum, yaşım 30 ve robot programcısıyım. Çok fazla platformda çok çeşitli işler yapma fırsatım oldu. Android, Linux, Windows, MacOS, Hackintosh bu sistemlerin hepsini ihtiyacıma göre kullanıyorum, hepsinin yapılış amacı ve kullanım yerleri, şekilleri farklı. Bunların birinde kendinizi kafese hapsetmenize hiç gerek yok, hepsinin kendine göre güzellikleri ve dez avantajlı yanları var.

Apple firması ile alakalı pek bilginiz yok. Tabii ki de ürün sorunluysa ilgilenirler. Hatta arttırıyorum 2014 yılında 4300₺'ye aldığım MacBook birkaç gün sonra sabah kalktığımda açılmıyordu, servise gönderdim ve anakart yanmış dediler. 1 hafta önce 4300₺'ye aldığım mbp cihazıma 1 hafta sonra 3600₺ değerinde parça değişimi yaptılar ve birkaç gün içerisinde bana geri kargoladılar. Aynı cihaza 2016'da gazlı içecek döktüm, tamamen kullanıcı hatasıydı. Gönderdim klavye ve klavyenin bağlı olduğu paneli değiştirerek yine benden para almadan tamir ettiler. Ayrıca bu bahsettiğim 2014 yılında almış olduğum mbp cihaz hala masamın üzerinde ve tarayıcı tabanlı işlemlerin hepsini bu cihazdan yapıyorum. Ama bu geçen 10 yılda ne hikmetse 5 tane Windows tabanlı laptop geldi geçti, ortada vidası bile kalmadı o 5 laptopun. Çöpe attığım bile var. Yani Apple'ın kalitesi ve servis süreçleri ile alakalı pek bilginiz yok, yaptığınız yorumdan anlaşılan bu.

Şunu da belirtmek istiyorum, yaşım 30 ve robot programcısıyım. Çok fazla platformda çok çeşitli işler yapma fırsatım oldu. Android, Linux, Windows, macOS, Hackintosh bu sistemlerin hepsini ihtiyacıma göre kullanıyorum, hepsinin yapılış amacı ve kullanım yerleri, şekilleri farklı. Bunların birinde kendinizi kafese hapsetmenize hiç gerek yok, hepsinin kendine göre güzellikleri ve dez avantajlı yanları var.

Hocam yaşınız kadar Mac ve Macintosh kullandım, bunlara powermac G3-G4-G5 dahil. Neler yaşadığımı ve serviste neler yaşadığımı ben bilirim.

Saygılarımla.

Hocam, 30 yıldır Mac kullanıp Technopat'a nasıl 2024 yılında üye olmayı başardınız şaşırdım açıkçası. Ve 30 yıl Mac kullanıpta bu kadar Mac'ten nefret eden birinide hayatımda ilk defa görüyorum. Cidden aşırı şaşırdım, ta ki profilinize girip iPhone, Mac ve diğer Apple cihazlar ile alakalı forumda bulunduğunuz toplam 2 günde yazdığınız mesajları görene kadar. O yüzden pek bir şey konuşmaya gerek yok, konu anlaşıldı. :D

Hocam, 30 yıldır Mac kullanıp Technopat'a nasıl 2024 yılında üye olmayı başardınız şaşırdım açıkçası. Ve 30 yıl Mac kullanıp da bu kadar Mac'ten nefret eden birini de hayatımda ilk defa görüyorum. Cidden aşırı şaşırdım, ta ki profilinize girip iPhone, Mac ve diğer Apple cihazlar ile alakalı mesajlarınızı görene kadar. O yüzden pek bir şey konuşmaya gerek yok, konu anlaşıldı. :D

Ben topkapı da matbaacıyım.

Bazı kullandığımız makineler sip ve rip programları günümüzde eski olan G4 ve G5 cihazlar ile çalışıyor. Cihazların IBM yapımı işlemcisi çok aşırı ısındığı için bazıları hasara uğramış ve bazıları anakartda MOSFET sorunları yaşatmıştır.

2010 ve 2013 arası kullandığımız iMac cihazlarda ekranda gölgelenme ve ekran kartı çipi sorunu ortaya gelmiştir, 2009 model iMac bilgisayarımızın hoparlörleri patlamıştır.

Bu sorunlar zamanında Apple firmasının yetkili reseller olarak adlandırdığı servisten kullanıcı hatası olarak dönmüştür.

Mobil oyunlar ile aram iyi ve kendime bir iPad mini 6 aldım, cihaza dokunduğunuz zaman hassas bir dokunuşta bile ekranda izler çıkmakta ve bu cihazı kullanıcı hatası olarak lanse edip onarım yapılmadan tarafıma iade edildi.

Bunların yanı sıra iPhone 11 modelinde ekran kararması ve 12 modelinde kasada renk atması ile ekran yanması birçok kullanıcı tarafından paylaşılan şeyler.

Bugünlerde ise iPhone 15 modellerinin sorunları konuşuluyor, Apple benim babamın markası değil ki savunayım.

Technopat'a yeni üye olduğum doğrudur ama bu sizi zaten alakadar eden bir durum değil.

Ben topkapı da matbaacıyım.

Bazı kullandığımız makineler sip ve rip programları günümüzde eski olan G4 ve G5 cihazlar ile çalışıyor. Cihazların IBM yapımı işlemcisi çok aşırı ısındığı için bazıları hasara uğramış ve bazıları anakartda MOSFET sorunları yaşatmıştır.

2010 ve 2013 arası kullandığımız iMac cihazlarda ekranda gölgelenme ve ekran kartı çipi sorunu ortaya gelmiştir, 2009 model iMac bilgisayarımızın hoparlörleri patlamıştır.

Bu sorunlar zamanında Apple firmasının yetkili reseller olarak adlandırdığı servisten kullanıcı hatası olarak dönmüştür.

Mobil oyunlar ile aram iyi ve kendime bir iPad mini 6 aldım, cihaza dokunduğunuz zaman hassas bir dokunuşta bile ekranda izler çıkmakta ve bu cihazı kullanıcı hatası olarak lanse edip onarım yapılmadan tarafıma iade edildi.

Bunların yanı sıra iPhone 11 modelinde ekran kararması ve 12 modelinde kasada renk atması ile ekran yanması birçok kullanıcı tarafından paylaşılan şeyler.

Bugünlerde ise iPhone 15 modellerinin sorunları konuşuluyor, Apple benim babamın markası değil ki savunayım.

Technopat'a yeni üye olduğum doğrudur ama bu sizi zaten alakadar eden bir durum değil.
Benim bir firmayı savunduğumu ima etmişsiniz fakat ben Android, Linux, Windows, Mac hepsini seviyorum ve yerine göre hepsini kullanıyorum diyorum. Tüm firmalarda hatalar ve kronik sorunlar varken siz sadece bir firma ile alakalı gördüğünüz hatalar üzerine 2 günde 100 mesaj yazmışsınız. Daha fazla konuşmaya gerek yok bence, dediğim gibi yazdığınız mesajları gördüm 100 mesajın 90'ı Apple ile alakalı. Sağlığınıza dikkat edin, bu normal değil.

iPhone kalitesi hocam, bir yetkili servise gösterin ama pek ilgilenmezler diye düşünüyorum.

Daha ürünü kullanmaya başlayalı 14 gün bile olmamış ürün hatalı, bence ürünü iade bile alıyor olabilirler ayıplı ürün değil mi bu sonuçta? Yanlışım varsa lütfen bilgilendirin.

Konu sahibinden özür diliyorum bu arada, konuya yanıt vermeden böyle bir diyaloğa girmem pek doğru olmadı. Ürünü yeni almışsınız, bence direkt olarak aldığınız yer ile görüşün servise yönlendirin. Muhtemelen değişim çıkacaktır, değişim olmasa bile hata düzeltilecektir. Servis sürecinide dilerseniz konuda paylaşırsınız, bu kadar konunun üzerine ışık olmuş olur herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı