Yüksek sıcaklık sistemde sorun yaratır mı?

Fatihkerem0023

Hectopat
Daha fazla  
Merhabai benim bir sistemim var ekran kartı Max 75 derece işlemci Max 90 derece yük altında ne gibi sorun olur? İşlemciye soğutucu alacağım ekran kartı sorun yapar mı?

Ekran kartı: 3060 Ti.

İşlemci: 5600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabai benim bir sistemim var ekran kartı Max 75 derece işlemci Max 90 derece yük altında ne gibi sorun olur? İşlemciye soğutucu alacağım ekran kartı sorun yapar mı?

Ekran kartı: 3060 Ti.

İşlemci: 5600X.

Ekran kartı istemez işlemci de 10 veya 15 derece düşse güzel olur sıcaklık arttıkça drop yersin.

İşlemciniz için 90 derece, ekran kartınız için 75 derece yüksek sıcaklık değerleri olarak kabul edilebilir. Bununla birlikte, mümkün olduğunca daha düşük sıcaklıklarda çalışmak, daha iyi bir performans ve bileşenlerin daha uzun ömürlü olması için genellikle daha iyidir.

Ekran kartınıza bir soğutucu takmanız işlemcinizin sıcaklık seviyesini etkilemeyecektir. İşlemcinizin sıcaklığını düşürmek için ayrı bir işlemci soğutucusu almanız gerekecektir. İyi bir işlemci soğutucusu, işlemci sıcaklığını önemli ölçüde düşürebilir ve daha iyi bir soğutma performansı sağlayabilir.

Ekran kartı normal düzeyde. İşlemciye soğutucu şart. Dün aşağıda verdiğim soğutucuyu 5600'e bağladım. Max 60 derece gördü.
Bu macun ile birlikte

Son düzenleme:
İşlemci için almanız yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı