Anasayfa Haber HP ve Dr. Dre Gerçek Müziğe Hayat Verdi

HP ve Dr. Dre Gerçek Müziğe Hayat Verdi

Dr. Dre tarafından geliştirilen Beats Audio ses teknolojisi, HP’nin özel serisinde hayat buldu. Ağustos ayında sınırlı sayıda Türkiye’de satışa çıkacak olan HP Envy Beats serisi bin 440 USD’den başlayan fiyatlarla “hayatım müzik” diyenlerle buluşacak.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi HP bir ilke daha imza attı. HP, dünyanın en büyük rapçilerinden olan ve yıllardır birçok popüler şarkının yapımcılığını üstlenen Dr. Dre tarafından geliştirilen Beats Audio ses teknolojisini Envy modeline entegre etti.

HP’nin üst segment ürün kategorisi olan Envy’nin özel modeli 14 inç Beats Edition, bin 440 USD’den başlayan fiyatı ile Ağustos ayında Türkiye’de satışa çıkacak. HP bu ürünü ile teknoloji tutkunu müzikseverlere dijital müzikten daha yüksek ses kalitesi elde etme şansı sunuyor.

En son ses teknolojisiyle birlikte güç ve performansı bir arada sunacak şekilde tasarlanıp geliştirilmiş olan HP Envy Beats Edition, hem iş hem de eğlence için ideal bir ürün olma özelliği taşıyor.

HP ve Dr. Dre arasında yapılan anlaşma sonucunda ortaya çıkan HP Envy Beats Edition, stüdyoda kayıt edildiği kalitede müzik dinleyebilme ve canlı performans kadar yüksek kalitede ses deneyimi sunuyor. HP Envy Beats Edition’da ses, mevcut olduğu sistemin ayrı bir ünite içinde yer alması ile diğer sistemlerin dijital sinyallerden izole oluyor. Ayrıca HP Envy Beats Edition’ın kulaklık girişinde metal kullanılmaması sayesinde oluşabilecek ekstra sesleri yok ediyor.

2 ön ve 2 arka hoparlörü bulunan Beats Audio, kadife hisli alüminyum ve krom kaplı siyah – kırmızı tasarım stili ile göz alıyor. HP Envy Beats Edition’ın kırmızı ışıklı klavyesi de bilgisayarın dikkat çeken tasarım detayları arasında yer alıyor.

Intel Core i5 veya i7 işlemcileri bünyesinde barındıran HP Envy Beats Edition kullanıcılarına, güçlü performansı ve eğlence yeteneklerinden yararlanabilmeleri için, fotoğraf ve video düzenlemelerine yönelik Adobe Photoshop Elements 8 ve Adobe Premiere Elements 8 yazılımlarını sunuyor. Bunun yanı sıra HP Envy Beats Edition fotoğraflarınızı saklamak, videolarınızı hızlı ve verimli bir şekilde çalıştırabilmek için 4GB’dan 8GB’a kadar DDR3 System hafıza kartı özelliği sunuyor.

ATI Mobility Radeon HD 5650 grafik kartıyla, HP BrightView Infinity LED Ekran ve HP TrueVision HD web kamerasıyla birlikte müzik, film ve fotoğraf içeriği oluşturmak için ideal olan HP Envy Beats Edition ayrıca 1 GB’lık harici belleğe de sahip.

Standart pil ile 6,5 saate kadar kullanım imkanı sunan HP Envy Beats Edition,  isteğe bağlı HP Slim Fit Extended-Life pil ile de çalışma süresini 13 saate kadar artırabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Windows 7 Home Premium İşletim Sistemi

Intel Core i5 veya i7 işlemci

4GB-8GB’a kadar DDR3 System Memory

HD, 14.5”  Diagonal HP Brightview Infinity LED ekran

ATI Mobility Radeon HD 5650 (1GB’lık alan ayrılmış)

DVD yazıcısı

Entegre Intel 802.11a/b/g/n WLAN ve Bluetooth ile bağlanma

256GB’dan 720 GB’a kadar Hard disc alani seçenekleri

Hard drive koruyucu

6 saate kadar pil ömrü (13.75 saate kadar upgrade edilebilir)

HD kalitesinde video yapımı

Entegre HP Truevision HD webcam

HDMI port, USB 2.0 veya eSATA ile bilgisayarı HD bir TV’ye, HD ekrana veya başka cihazlara bağlama olanağı

Digital Media Card okuyucusu ile iPAQ veya kameralarla dosya paylaşımı

SuperMulti DVD+- R/RW dual-layer optical okuyucu ile film izleme, veri depolama

2 yıllık garanti (USA), 1 yıllık Kesintisiz Kullanım Garantisi

HP Media Smart programı ile müzik, internet TV, oyun ve fotoğraflara kolay erişim

Fotoğraf ve videolar için Adobe Photoshop Elements 8 ve Adobe Premiere Elements 8 kurulumlu

Bir elektrik çıkışıyla 2 cihazı aynı anda şarj edebilme, 1” kalınlığında HP Notebook Slim Travel Power Adapter – 90W

2.6 kg ağırlık, 1.1” incelik

Envy 14 Beats EDITION için özel

Kadife hisli alüminyum ve krom kaplı

Kapak üstünde Beats™ logosu

Kırmızı aydınlatmalı klavye

Özel Beats™ Audio Console programı, kolay kullanımlı equalizer ile müzikleri editleyebilme

Stüdyoda kayıt edildiği kalitede müzik dinleyebilme

Opsiyonel sipariş edilebilen Beats™ kulaklıkları

Sadece bir tuşla Beats™ Audio Profile’a erişim: Fn+b

Özel yapım Beats™ ve Dr Dre arka planları, start menüsü dizaynları

Kulaklık girişinden çıikan sinyallerin ayrılmasıyla daha güçlü stereo Hi-Fi ses kalitesine erişim (MP3 çalarlar ve diğer dizüstü bilgisayar müzik sistemlerine kıyasla)

Beats Audio™  2 ön ve 2 arka hoparlör

Bütün ses sisteminin, ayrı bir ünite içinde bulunması ile dizüstü bilgisayardaki diğer sistemlerin dijital sinyallerinden izole olması (ses kalitesini artırıyor)

Kulaklık girişinde metal kullanılmayarak, oluşabilecek ekstra sesler yok edilmesi