Yıldız Savaşları serisindeki Ölüm Yıldızı, İmparatorluğun en korkutucu gücü.

Ölüm Yıldızı Fikri Gerçek mi Oluyor?

In Yazar Köşeleri by Özay Şen4 Comments

Yıldız Savaşları serisindeki Ölüm Yıldızı, İmparatorluğun en korkutucu gücü.

Yıldız Savaşları serisindeki Ölüm Yıldızı, İmparatorluğun en korkutucu gücü.

Yıldız Savaşları serisinden bilinen Ölüm Yıldızı’nın inşası için Beyaz Saray’a dilekçe verilecek.

George Lucas’ın yazıp yönettiği Yıldız Savaşları serisindeki Ölüm Yıldızı(Death Star) bilim-kurgu severlerin kalbinde taht kurmuştur. İmparatorluğun ana karargahı olmasının yanı sıra gezegenleri yok edebilecek inanılmaz bir lazer gücüne sahiptir.

Gerçekte böylesine bir militarist gücün varlığı insanı ürkütüyor. Ancak işin eğlenceli yanına bakan kısımlar da mevcut. Bir grup Yıldız Savaşları meraklısı, Ölüm Yıldızı’nın inşası için 25.000’den fazla imza topladı. Obama hükümetinin We the People yasası altında, bu dilekçe Beyaz Saray’a verilecek. Yasa, vatandaşların isteklerini doğrudan Obama’ya iletmeye yarıyor.

30 günlük süre içerisinde toplamda 27.184 imza atıldı. Limit olarak belirlenen 25.000 imza, 30 günlük sürecin sonunda toparlanabildi. Şimdi bu imzalar bir dilekçe ile birlikte Obama’nın karşısına gelecek.

İmzayı atanlar büyük bir beklenti içinde olmasa gerek. Çünkü gerçekçi bir yaklaşımla bakıldığında, Ölüm Yıldızı’nın inşası için 852 Katrilyon Dolar bütçe gerekiyor. Ayrıca ay şeklindeki üssün yapımı için gerekli olan malzemelerin toplanıp birleştirilmesi 800.000 yılı bulacaktır. Yani şimdi başlansa birkaç çağ sonra insanoğlu böyle bir güce sahip olabilir. Hem de sağlayacağı iş koşulları düşünüldüğünde oldukça ilgi çekecektir.

İmzayı toplayanlar %99 ihtimal ile Beyaz Saray’ın bunu kabul etmeyeceğini söylüyor. Yani hala biraz olsun umutları var.